Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Zion Williamson, 16 Aralık'tan önce dönmeyecek mi?

New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın, 16 Aralık tarihinden önce dönmeyeceğine dair iddialar ortaya atıldı.

New Orleans Pelicans çaylağı Zion Williamson'ın, 16 Aralık tarihinden önce dönmeyeceğine dair iddialar ortaya atıldı.

Zion'ın, bu hafta menisküsündeki rehabilitasyonu ile ilgili kritik bir noktadan geçtiği kaydedildi.

TNT muhabiri Kristen Ledlow, Pelicans personelinin, Ekim'deki diz ameliyatından sonra Williamson'ın en başta biçilen altı-sekiz haftalık zaman çizelgesinin "kesinlikle dışına çıkacağına" inandığını söyledi.

Bu ifade, New Orleans koçu Alvin Gentry'nin, takımın Williamson'ın sakatlığına karşı "aşırı temkinli" tutumunu yinelemesinden sonra geldi.

Pelicans, Williamson konusunda temkinli davranıyor ve altı ila sekiz haftalık biçilen süreden önce, ilk maçına çıkarmayı düşünmüyor. 21 Ekim'den sekiz hafta sonrası, muhtemel dönüşünü 16 Aralık tarihinin ötesine atmış oluyor.

KOÇ GENTRY, ACELE EDİLSİN İSTEMİYOR

Gentry, Zion'ın geri dönmesini beklediği bir tarih olmadığını söylemişti. ESPN, Salı günü Williamson'ın "ekiple birlikte hafif koşu ve şut çalışma" gibi bazı saha içi çalışmalarına başladığını bildirmişti.

Gentry, geçtiğimiz Pazartesi "Acele edilebilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sahaya gelmesi ve benzer şeyler yapması için zamanı geldiğinde, gelecek... İyi olduğundan emin olmak için ağırdan almak, önemli." şeklinde konuşmuştu.

Geçtiğimiz hafta, Williamson'ın Aralık ayının ortasına kadar dönebileceğine dair bir rapor yayınlanmıştı.