Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Young: "Luka karşılaştırmaları artık gıcık etmeye başladı"

Atlanta Hawks guardı Trae Young, Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic ile karşılaştırmaların kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Atlanta Hawks guardı Trae Young, Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic ile karşılaştırmaların kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

Young, 2018'deki Draft gecesinde takas edildiği oyuncudan tamamen farklı bir basketbol oyuncusu olduğunu vurguladı.

Trae'in ESPN ile yaptığı röportajda, şu ifadeler geçti:

"Tüm kariyerimiz boyunca karşılaştırılacağız. Sorun değil, olacağı bu - draft gecesinde oldu ve ikimiz de emekli olana kadar duracağını sanmıyorum."

- "Trae Young - Luka Doncic" karşılaştırmaları, kariyerinin başında çok konuşulan bir konsept oldu. Draft gecesi olanlar yüzünden insanların sizi ayırmayacak gibi görünmesi rahatsız ediyor mu?

"Evet. Bu beni rahatsız ediyor. Ben sadece basketbol oynamayı seviyorum, onun da öyle düşündüğünü biliyorum. Yani sürekli sorulması gıcık eden bir durum, bu yüzden bu beni rahatsız ediyor. Ama bu işin bir parçası olduğunu da biliyorum. Bunun olmasını ben istemedim, ama oldu. Tamamen farklı iki durum, tamamen farklı iki oyuncu. O iyi oynuyor, ben iyi oynuyorum. Bırakın böyle devam etsin."

- Luka şu anda bir MVP adayı. Bir yanın, Hawks'ın doğru kararı verdiğini göstermek istiyor mu?

"Tabii bunun üzerine biraz motivasyon da var - bir sürü farklı düşüncelerim ve motivasyonlarım var, bu yüzden o da bir parçası. Bence her iki takım da kendileri için en iyisini yaptılar. Bizde şu anda gerçekleşenler: Yeniden yapılanma süreci, çok sayıda genç adam almak ve bu şekilde yapılanmak, bu şehri inşa etmek, sahip olduğumuz kültürü inşa etmek. Harika gidiyor, büyüyoruz. Burada bizi destekleyen birçok taraftarımız var. Tabii ki Dallas'ta, daha çok şu anda kazanmaya odaklı bir yapı var: tüm serbest oyuncuları almak, Kristaps [Porzingis], Tim [Hardaway Jr.], Seth [Curry] gibi bu ligde veteran olmuş birçok adamları var. İki tamamen farklı durum söz konusu."

21 yaşındaki oyuncu, sezonda 5-16 serisinde olan Hawks formasıyla ortalama 28.2 sayı ve 8.3 asist ile oynuyor.