Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Young: "Bu sezon All-Star olma şansım var"

Atlanta Hawks'ın genç point guardı Trae Young, bu sezon All-Star olma şansı bulunduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Atlanta Hawks'ın genç point guardı Trae Young, bu sezon All-Star olma şansı bulunduğunu söyledi.

21 yaşındaki Young, Hawks'ın 29 galibiyetli 2018-19 sezonundan daha da gelişmesi gerektiğini bildiğini ve "bu sene playoff yapma şansları" olduğunu açıkladı:

"Liseye veya koleje gittiğimde, insanların 'Çok kısa' dediklerini, lige girdiğimde de 'Çok kısa, başarısız olma potansiyeli var.' dediklerini hatırlıyorum. Luka Doncic ile yapılan takası da konuşuyorlar. Sadece bunlar yok tabii. Ne zaman benim hakkımda konuşmayı bıraksalar, organizasyon hakkında konuşuyorlar ve NBA tarihinin en kötü kararını nasıl verdiklerini ve bunun nasıl en kötü takas olabileceğini konuşmaya başlıyorlar. Bunların hepsi beni motive ediyor, kesinlikle. Birkaç tane unutamadığım küçük şey de var. Ailemi ve işleri nasıl yürüttüğümüzü bilirsiniz. İnsanların yanıldığını kanıtlamak için oynuyorum. Telefonumda negatif tweet'lerin ekran görüntüleri var. Hala aklımda olan şeyler gibi bu küçük şeyler, beni her zaman motive ediyor. Görecekler."

"MAÇ KAZANIRSAK, RAKAMLARIM DA OLURSA, ŞANSIM VAR"


Young, çaylak sezonunda ulaştığı kilometre taşlarından bazılarını beğendiğini, ancak gelecek sezon için daha güçlü hedeflere sahip olduğunu anlattı:

"Bu yıl All-Star olma şansım olduğuna inanıyorum. Sanırım kazanabileceğimiz kadar maç kazanırsak ve en azından playoff yarışmasında bulunursam, iyi bir şansım olduğunu düşünüyorum. Ne kadar çok kazanırsak, All-Star maçına girme ihtimalim o kadar iyi olur ve ana odak noktam da bu: Kazanmak. Rakamlarımın da iyi olacağını biliyorum. Rakamlarım için endişelenmiyorum. Oynama şeklimiz ve hızlı tempomuzla, rakamlarımın iyi olacağını hissediyorum. Benim için her şey kazanmakla ilgili. Eğer kazanıyorsak, o All-Star oyununda olma şansım gerçekten çok yüksek."