Yılmaz Vural: "Süper Lig'den 3-4, alt ligden 12 teklif aldım"

Deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural, aldığı teklifleri anlattı, hedeflerine değindi.

10 Ocak 2018 22:23
Yılmaz Vural: 'Süper Lig'den 3-4, alt ligden 12 teklif aldım'
Deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural, beIN Sports Haber'de konuştu ve İran'dan teklif aldığını, Süper Lig'den 3-4 takımla görüştüğünü söyledi.
Hedefi olan bir takımda çalışmak istediğini kaydeden Yılmaz Vural, "İran'dan İstanbul'a geldiler, görüştüm. Belki de gidebiliriz, bilmiyorum. İran Milli Takımı'nın Portekizli bir hocası vardı, Cezayir ile anlaşmış galiba. Böyle çok farklı bir durum var ortada, ama yurt dışı transferi çok kolay olmuyor, belli bir süreci var. Türkiye'de ligden birkaç takımla görüştüm. Bir alt ligden de hemen hemen 12 takımın başkanıyla görüştüm, olmadı. Hedef istiyor insan. Hep böyle ekonomik sıkıntıları olan, puanları silinen takımlar." ifadelerini kullandı.

"İNSAN BİR MERAK EDER, GÖRELİM BAKALIM NE YAPACAK DER"

İstanbul'un 3 büyük takımı ve milli takım yan yana koyulduğunda hangisini seçeceği sorulan Vural, "Biz de az kurnaz değiliz, düşer miyim senin bu soruna? Şunun için istiyoruz, insan bir merak eder. Dile kolay, 33 yıl. Bu meslekte böyle yukarıda kalmak kolay mı? Kolay değil. İnsan bir merak eder, bu adam isteyip duruyordu, görelim bakalım ne yapar diye. Bu cahil cesaretiyle yaptığım bir şey değil. Bilime biraz saygı varsa, futbol denilen şeyle ilgili 2 üniversite bitirdim. Bilgi de durmuyor, eskiyor tabii. Yenilenmek, güncellenmek olayı çok önemli. Gidince hocalarla konuşurum, yenilik var mı, değişen bir şey var mı diye. Türkiye maalesef, her zaman söylediğimiz gibi liyakata güvenen, CV ile iş yapan bir ülke değil. Bu bizim ülkemiz artık, böyle kabul etmemiz gerekiyor, çünkü değişmiyor. " cevabını verdi.

 

Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok