Sporx Extra Arama Logo

Habertürk yazarlarından PFDK yorumları

Habertürk yazarları Serdar Ali Çelikler, İbrahim Yıldız ve Atilla Türker, PFDK'nın derbi cezaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
10

YAZARLARDAN PFDK YORUMLARI

Habertürk yazarları Serdar Ali Çelikler, İbrahim Yıldız ve Atilla Türker, PFDK'nın derbi cezaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

9

''BU KADAR AĞIR CEZALAR OLACAK''

Serdar Ali Çelikler: Demek ki bundan sonra bu tip meseleler ve olaylarla ilgili nirengi noktamız bu kadar ağır cezalar olacak. Dün Bakan Beyin açıklaması ve bu kadar büyük bir toplam bir yükün oluşması, topyekün mücadeleyi gösterir.
8

''BU CEZALARIN DÜŞECEĞİNİ SANMIYORUM''

Cezalar, Federasyon'la birlikte tüm futbol camiasının topyekün iradesini gösterir. Cezaların düşeceğini de sanmıyorum.
7

''FATİH TERİM'E ŞAŞIRDIM''

Fatih Terim'in cezasına şaşırdım, zannediyorum iki açıklamayı birleştirmişler.
6

''BEN OLSAM ŞAŞ'A 10 MAÇ CEZA VERİRDİM''

Jailson'un aldığı ceza normal. Donk ve Rodrigues'i anlamamıştım. Ama demek ki bizim görmediğimiz görüntülerde 6 maç ceza alacak bir takım olaylar olmuş. Ben olsam Hasan Şaş'a 10 maç verirdim.
5

''ELİNİ YÜZÜNE BULAŞTIRDI''

İbrahim Yıldız: Federasyon ceza konusunu elini yüzüne bulaştırdı. Çok net görüntüler vardı. Özellikle Hasan Şaş'ın cezası oldukça az.
4

''TFF, BASKIDAN KORKTU''

Ayrıca olayların içerisinde yer alan Belhanda'nın ceza almaması da şaşırtıcı. Bir şeyleri düzeltmek istiyorsa gerekli cezaların verilmesi lazım. Bu cezaların yeterli olmadığı ortada. Olayların içerisinde yer alan birçok futbolcu görüntülere rağmen ceza almadı. Anlaşılan TFF, ceza verirken kulüplerin baskısından korktu.
3

''CEZALAR BENİ ŞAŞIRTMADI''

Atilla Türker: Açık söylemek gerekirse cezalar beni fazla şaşırtmadı. Kara kaplı deftere baktığınızda zaten ne cezaların verileceği ortaya çıkıyor. Fatih Terim'in niçin Disiplin Kurulu'na gönderildiği biliniyor. Ortada Fatih Terim'le ilgili tehdit, hakaret ve sportmenliğe aykırı açıklama var. Bunun karşılığında da 7 maçlık ceza normal görünüyor.

2

''KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKILMADI''

Hasan Şaş ise yaptığı saldırıdan dolayı Disiplin Talimatı'na göre 5 ila 10 arasında ceza alması gerekiyordu nitekim 8 maç aldı. Önceki yıllarda Disiplin Kurulları, açık söylemek gerekirse sık sık eyyam niteliğinde kararlar veriyorlardı. Bu yüzden çoğu futbolcu ya da yönetici az cezaya çarptırılıyordu. Bu karardan anlaşılacağı üzere kimsenin gözünün yaşına bakmadı.
1

''AYNI CESARET VE DÜRÜSTLÜK...''

Ama yine de bazı futbolculara verilen ceza elbette ki çok tartışılacak. Verilen 5, 6 ve 8 maçlık cezalar neredeyse futbolcunun verimini tamamen ortadan kaldıracak ama yine de ne olursa olsun kurallara her zaman uymak zorundadır, kurallar karşısında verilecek cezalara da kimsenin tepki göstermemesi gerekmektedir. Yeter ki Disiplin Kurulu bundan sonra da aynı cesareti ve dürüstlüğü göstersin