Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Çakar. "Bu transferi aklım almıyor"
7

ÜÇ BÜYÜKLER İÇİN FLAŞ SÖZLER

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın gündemindeki son gelişmeleri Sabah Gazetesi yazarlarından Ahmet Çakar değerlendirdi. İşte Ahmet Çakar'ın çarpıcı sözleri...

6

G.SARAY ATEŞLE OYNUYOR

-G.Saray genç bir stopere yatırım yaptı, 22 yaşındaki Marcao… Aynı şekilde forvetin de bu yaşlarda, geleceği olan bir oyuncu olması bekleniyor. Görüşünüz?

Galatasaray ateşle oynuyor. Ben örneğin imza attırılan Marcao'yu tanımıyorum. Adı Galatasaray'la geçene kadar da kimsenin pek tanıdığını zannetmiyorum ama bildiğim bir şey var; özellikle Portekiz bir futbolcu tarlasıdır. Gencecik oyuncuları bulur çıkartırlar ya da Güney Amerika'dan getirirler. Birkaç yıl içerisinde de 15-20 milyon Euro'ya da dev kulüplere satarlar. Eğer Marcao, Galatasaray'da oynayabilecek, hele hele Serdar Aziz'den daha başarılı olabilecek bir kapasitedeyse onu niye bir Benfica, bir Porto transer etmedi?

5

"MARCAO'YU AKLIM ALMIYOR"

Marcao gibi transferler çok risklidir. Sen Serdar Aziz'i bir kapris uğruna yok et, sonra da dünyanın parasına Portekiz'de küme düşmemeye oynayan bir takımdan stoper transfer et. Benim aklım almıyor.

4

"ŞENOL HOCA OLSAM BEN DE İMZALAMAM"

- Beşiktaş'ta Serdal Adalı, Şenol Güneş'e 3 yıllık sözleşme teklif ettiklerini ancak olumlu yanıt alamadıklarını söyledi. Sizce bu Milli Takım'a bir işaret mi?

Ben Şenol Güneş'in yerinde olsam Beşiktaş'ta misyonumun tamamlandığını düşünürüm. Güneş hoca, Beşiktaş'ta çok başarılı oldu. Hala o kredisini tüketmedi. Bu sene görünen o ki Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşaması çok zor. Sanırım gönlünde A Milli Takım yatıyor ve de çok yakışacağını düşünüyorum.

3

"MİLLİ TAKIM'A GİDERDİM"

Beşiktaş 3 yıllık teklif yapmıştır ama kendimi Şenol hocanın yerine koyduğumda, yaşım 65'i geçmişse ve Beşiktaş'ta önemli başarılar yakalamışsam bir 3 yıl daha birlikte olmam. Antrenörlük hayatımın son dönemini de A Milli Takım hocası olarak geçirmek en büyük arzum olur.

2

ERSUN YANAL BENCE BOŞ KONUŞUYOR

- Fenerbahçe'nin hocası, "Bizim hedeflerimiz şampiyonluktan da büyük" dedi. Sizce mevcut konumdaki sarı-lacivertli takım için bu gerçekçi bir söylem mi?

Ersun Yanal boş konuşuyor. Ne demekmiş "Bizim hedefimiz şampiyonluktan daha fazlası?" Böyle saçma sapan, gerçeklikten uzak bir konuşma olabilir mi? F.Bahçe'nin hedefi Türkiye Kupası'nı almak ve bir an önce düşme potasından sıyrılmak olmalıdır.

1

"HAYALLER, GERÇEKLER..."

Ha, F.Bahçe kulübünün hedefleri, önümüzdeki uzun yıllarda Avrupa'da önemli bir kulüp haline gelmektir ki Ali Koç da bunu göreve gelirken taahhüt etmişti. 6 aylık döneme baktığımızda hayaller nerede, gerçekler nerede…