Sporx Extra Arama Logo

Acun Ilıcalı'dan WinWin sürprizi ve Alex itirafı!
17

ACUN ILICALI'DAN SÜRPRİZ AÇIKLAMALAR

Hürriyet Gazetesi'nin 26 Mayıs Cumartesi günü yayınlanan sayısında ünlü gazeteci Ayşe Arman ve duayen televizyoncu Acun Ilıcalı, Winwin projesine dair önemli bir röportaj gerçekleştirdi. İşte o röportaj;
16

BİR SÜRÜ DUYGUYU YAŞATAN TAKIM!

AYŞE ARMAN: Fenerli bir aileyiz biz. “Nasılsın?” deyince, “Fener gibiyiz!” diyoruz. Futboldaki başarısızlıkları bizi üzüyor. Üzmek ne kelime, kahrediyor. Ama yine de takımızdır, bağrımıza basıyoruz. Başkanımızı seviyoruz, ona inanıyoruz, sabırla bekliyoruz. Basketboldaki başarılarıyla ise şahlanıyoruz. Mutluluktan ağlıyoruz. Bir sürü duyguyu birden yaşatan bir takım bu. Türkiye gibi. Hayat gibi.
15

"FENER, SİVİL DAYANIŞMA TARİHİ YAZIYOR"

AYŞE ARMAN: Bayılıyorum. Şu aralar bizde gurur tavan. Yemin ederim Fenerimiz, ‘sivil dayanışma’nın tarihini yazdı, yazıyor. Acun da kilit isimlerden biri. Onu tebrik ediyorum. Ve destek veren bütün Fenerlileri... Cem Yılmaz’ı, Beyaz’ı, Ezgi Mola’yı, diğerlerini ve SMS’le destek gönderen ve forma alan herkesi...
14

ACUN'UN ANLATTILARINI DİKKATLE OKUYALIM!

AYŞE ARMAN: Tek nefes, tek ses olmak böyle bir şey. Ben acayip umuda kapıldım. Çünkü Fener için tek ses olan bir halk, başka sorunlarda da bir araya gelebilir. Yarından itibaren son üç gün çok önemli. Acun’un anlattıklarını dikkatle okuyalım ve takımımız için yapabileceğimiz her şeyi yapalım. Sonra da aynı dayanışmayı toplumsal başka sorunlarda gösterelim.
13

"ÇOK ÖNEMSİYORUM"

AYŞE ARMAN: Muazzam bir gönüllülük hareketi bu! Sadece Fenerbahçe için değil, bütün Türkiye için güzel bir şey. Hepimizin ortak bir payda altında toplanmaya ihtiyacımız var...

ACUN ILICALI: Ben de aynen böyle düşünüyorum, o yüzden de çok önemsiyorum.

12

"ALİ KOÇ KULÜBE DAVET ETTİ VE..."

AYŞE ARMAN: Nasıl gelişti her şey? ‘Fener Ol’a sen nasıl dahil oldun?

ACUN ILICALI: Yaklaşık iki ay önce Ali Koç tarafından kulübe davet edildim. Başkanımız geldiği ilk günden itibaren “Kulübe nasıl katkı sağlarım?” diye kafa yoruyor. Yönetimle beraber ciddi çalışma içindeler. Beni davet etmeleri çok mutlu etti. Herhalde bir medya gücümün olması ve halk tarafından da sevilen bir kişilik olduğumun düşünülmesi bu çağrıya sebep oldu.

11

"ALEX İLE BOMBAMIZ VAR, ALİ KOÇ..."

AYŞE ARMAN: Kanalını kampanyaya açma teklifi senden mi geldi?

ACUN ILICALI: “Sen ne yapabilirsin bu konuda?” diye sordular. Düşünmek için 15 gün süre istedim. Yaratıcı ekibimizle kafa patlattık, ‘Win Win’ projesini sunduk. Fener Ol’a katkı sağlamak için geliştirdiğimiz bir yan proje. “İkinci bir proje yaratayım ki, ekstra kaynak sağlayalım!” dedim. Ve bunu TV 8’de başlattık. ‘Win Win’, taraftarın parayla satın alamayacağı ödüllerin yer aldığı bir proje. Takımla deplasmana gitmekten Ali Koç’la yemeğe kadar birçok ödül var. Hem kulüp hem de taraftar kazanıyor. 20 günlük projenin son haftasındayız. İki kanaldan götürüyoruz şu anda. Birincisi, efsane bir forma satıyoruz. İkincisi de SMS atarak katkı sağlamak. SMS yoluyla yüzlerce ödülden birini kazanma şansına da sahip olabiliyorlar. Bizim amacımız kulüp ve taraftarın bütünleşmesini sağlamaktı. Şimdi bunun içinde Alex de var. Alex’la ilgili bir bombamız var ama onu başkanımız açıklayacak.

10

"BEN HAYATIMDA BÖYLE BİRŞEY GÖRMEDİM"

AYŞE ARMAN: O zaman geri sayım başladı yani, en önemli üç güne giriliyor!

ACUN ILICALI: Evet öyle. Şu ana kadar TV8 ekranlarında 5- 6 saatlik iki canlı yayın yaptık. Birincisine sağ olsun Cem (Yılmaz) koşa koşa geldi. İkincisine da Beyaz... Bunun dışında da katılan çok değerli ünlülerimiz var. Ben hayatımda hiç böyle bir şey görmedim, kime “Alo” desek, uçarak geliyor. “Ben gelememem, kusura bakmayın” diyen hiç duymadım. Herkes gönüllü. Müthiş bir sivil dayanışma. Dahası sadece Fenerliler değil, destekleyen Galatasaraylılar ve Beşiktaşlılar da var. Neticede Fenerbahçe Türkiye’nin bir zenginliği.

9

"ŞAHENK, YAPABİLECEĞİM NE VARSA YAPARIM DEDİ!"

AYŞE ARMAN: Şimdi neler olacak?

ACUN ILICALI: Çok önemli üç gün bizi bekliyor. 27-28-29 Mayıs... 28’inde Star TV’de bir yayınımız var. Ferit Şahenk, “Yapabileceğim ne varsa, ben de yaparım!” demişti tereddütsüz. Biz de ondan bir gece istedik. Star TV’de 28’si gecesi özel bir yayınımız var. Çeşitli sürprizlerimiz olacak. Sonra 29’unu sosyal medya günü ilan ediyoruz.

8

YENİ MOTTO: "YÜKLEN FENERBAHÇE!"

AYŞE ARMAN: Ne oluyor yani?

ACUN ILICALI: 29’unda bütün Fenerbahçeliler sosyal medyada... Twitter’da ve Instagram’da paylaşımlar yapacaklar. Sloganımız yani hashtag’imiz de #yüklen. Youtube’a ‘Yüklen Fenerbahçe’ yaz, bir taraftar grubunun tezahüratı var. Ve orada çok sempatik bir arkadaşımız, taraftarın tezahüratı azalmaya yüz tutarken, bir daha bastırıyor, “Yüklen!” diye bağırıyor. Taraftar tekrar güçlü bir tezahürata başlıyor. Buradaki amaç, o muazzam enerjiyi birlik olma duygusuna dönüştürmek. Bizler de 29’unda Fenerbahçe’ye kaynak yaratma kampanyasına yükleniyoruz. O yüzden de o günü ‘Yüklen günü’ ilan ediyoruz. Yer gök Fenerbahçe olsun, olmalı. Toplamda 30 milyon follower’a ulaşacağımız bir sosyal medya hareketi hedefliyoruz. Bütün Fenerbahçeliler, ünlü-ünsüz, kadın-erkek, yaşlı-genç, bu takıma gönül vermiş herkes hep beraber elimizden geleni esirgememeliyiz.

7

CANLI YAYINDA KAZANANLAR AÇIKLANACAK

AYŞE ARMAN: Ya 30 Mayıs Çarşamba?

ACUN ILICALI: O da çok önemli bir gün. Çarşamba TV8’de canlı yayında kampanyayı, geri sayım yapıp bitireceğiz. Ve yine canlı yayında kazananları açıklayacağız. Beş ev, 20 araba verilecek. Bunların ve diğer ödüllerin kazananları açıklanacak.

6

"İSTENİLEN OYUNCULARI ALMAK MÜMKÜN DEĞİL"

AYŞE ARMAN: Amaç ne? UEFA’ın kriterlerine uymak mı? Bunun için mi kaynak yaratılmaya çalışılıyor?

ACUN ILICALI: Herkesin çok iyi bilmesi gereken iki konu var. Birincisi, Türkiye’nin bugünkü şartlarında bir kulübün istediği futbolcuları alabilmesi mümkün değil.

5

FENERBAHÇE ÇOK CİDDİ BORÇLU

AYŞE ARMAN: Neden?

ACUN ILICALI: Çünkü ülkemizin ekonomik şartları, kulüplerin bugün bizim hayal ettiğimiz futbolcularla buluşabilmesi için gelirleri yeterli değil. Avrupa kupalarında mücadele eden, başarılı bir takım kurulmak isteniyorsa çok ciddi bir bütçe gerekiyor. Bu bütçe de normal şartlarda oluşamıyor Türkiye’de. Bunun en önemli sebebi, gelir kaynaklarının belli seviyede olması. İkinci neden -Fenerbahçe kulübüyle ilgili- zamanında yapılan operasyonel saldırıların da etkisiyle, kulüp çok ciddi derecede borçlanmış durumda.

4

ABRAMOVİC, ALİ KOÇ KIYASI!

AYŞE ARMAN: Yani aslında Ali Koç geldiğinde zannettiğinden daha fazla bir borçla mı karşılaştı?

ACUN ILICALI: Öyle tahmin ediyorum. İnsanlar bir şeyi gözden kaçırıyor: Dünyada bir takım tuhaf adamların başka ülkelerde kulüpleri olduğunu görüyorsun. Abramoviç mesela. “Vay be! Abramoviç geldi, Chelsea’yi uçurdu!” diyorsun. Burada çok önemli bir ayrıntı var. Abramoviç, Chelsea Kulübü’nün sahibi. Yani o yüksek bütçeli takımların hepsinin bir ‘sahibi’ var. Şirket de olabilir, şahıs da. Bugün Abramoviç bir para yatırınca, o parayı belki ikiye, belki üçe katlayacak. Fenerbahçe’ye ödenen hiçbir kuruş ise geri alınamayacak. Bu konuda Ali Koç dünya tarihine geçmiş olabilir.

3

"ÇILGIN BİR BAŞKANIMIZ VAR!"

AYŞE ARMAN: Fenerbahçe’ye harcadığı parayla mı?

ACUN ILICALI: Kesinlikle! Sahibi olmadığı bir kulübe, cebinden yaptığı deli harcamayla dünya tarihinde geçmiştir! Bir başka örneğini bulabileceğimizi düşünemiyorum. Bir kulübün sahibi olmadan cebinden bu kadar destek verecek, gidip kaynak oluşturacak. Kim yapar böyle bir şey? Yürekten kutlamak lazım. Açıkçası çılgın bir başkanımız var. Onun bu çabası ve azmi de hepimizi motive ediyor.

2

İLK HEDEF CANIMIZI KURTARMAK

AYŞE ARMAN: Sence Türkiye’de de takımların sahipleri olmalı mı?

ACUN ILICALI: Şu anda Türkiye kanunları buna uygun değil. Ama bana soruyorsan, evet, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon gibi takımların o sisteme geçmesi lazım. O zaman işte dünya kulübü olma ihtimalimizi görüyorum. Yani kulübün bir şirket gibi sahibinin olması ve bir iş planının olması gerekiyor. Şu anda en önemli engelin bu olduğunu düşünüyorum. Tabii ilk hedef UEFA kriterine uymak şu anda. 1 Haziran’da UEFA ile görüşmesi var kulübün. İlk hedef canımızı kurtarmak diyelim aslında.

1

TRİBÜNDEKİLER NE YAPIYORSA, BENDE...

AYŞE ARMAN: Karşı takımlardan birinin başkanı, “Biz de düşündük ama dilencilik gibi algılanır diye vazgeçtik!” demiş. Sence talihsiz bir açıklama mı?

ACUN ILICALI:  Ben başkalarının açıklamaları için çok yorum yapmam. Özellikle başkanlarımız değerli insanlar. Sadece şöyle bir şey söyleyeyim: ‘Dilencilik’ kelimesi, bizim kampanya söz konusu olduğunda ancak karalamak için kullanılabilir. Oysa hepimizin gurur duyacağı bir dayanışma yaşıyoruz şu anda. Herkes elinden gelenin en iyisi yapmaya çalışıyor. Benim buradaki rolüm, herhangi bir taraftar katkısından fazla değil. O gün mesela tribünde, altı saat durmaksızın tezahürat yapan arkadaşlarımız nasıl elinden gelenin en iyisini yapıyorsa, bizimki de o hesap.