... Ve Dzsudzsak Bursaspor'da

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor, Dinamo Moskova takımının Macar oyuncusu Balazs Dzsudzsak ve kulübü Dinamo Moskova ile anlaştı.

Haber; Sporx.com
... Ve Dzsudzsak Bursaspor'da
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Ağustos 2015 14:26
Bursaspor'un Rusya'nın Dinamo Moskova takımından kadrosuna dahil ettiği sol kanat oyuncusu Balazs Dzsudzsak bugün Bursa'ya geldi. Yöneticilerle görüştükten sonra Macaristan'a giden Balazs Dzsudzsak, Budapeşte'den yeşil beyazlı yönetime 'Gelmek istiyorum' mesajını verdi.

Bunun üzerine Bursaspor Yönetim Kurulu Dinamo Moskova ile yaptığı görüşmeler sonrasında Dzsudzsak'ı Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman ile Mali Asbaşkan Kemal Güler, özel uçakla Budapeşte'ye giderek Bursa'ya getirdi.

Macar oyuncu, menajerini Bursaspor yöneticisi Ahmet Eraslan ve çok sayıda Bursaspor taraftarı karşıladı. Hava alanı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Macar Balazs Dzsudzsak iddialı açıklamalarda bulunurken, "Taraftarlarımıza bu yıl ilk üçte yer alacağımızın müjdesini vermek itiyorum" dedi.

Dzsudzsak, "Yeni bir başlangıça hazırım" diyerek şunları söyledi "On dakika önce geldim. Çok heyecanlıyım. Yeni bir başlangıca hazırım. Bursaspor ilk geldiğimde bana olağanüstü büyük ilgi göstermiş, beni ogün kulübün bir parçası gibi görmüştü. Bu bende olumlu iz bırakmıştı. Bu nedenle Bursaspor'u tercih etmemde Bursa'daki yöneticilerin sıcak ilgisinin bunun etkisi büyüktü.""BURSASPOR TARİHİNDE YER ALMAK İSTİYORUM"

"Bursa'ya geldiğimde kulübün tarihiyle ilgili bilgiler okudum. Bende Bursaspor tarihine alacağımız kupalarla geçmek istiyorum. Sahaya çıktığımda en iyisini vererek Bursaspor'u en iyi yerlere getirmek istiyorum. Şimdiden taraftarlarımıza bu sezon sonunda ilk üç içerisinde olacağımızın garantisini vermek istiyorum."

Macar futbolcu ile Bursa'ya Budapeşte'den gelen Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, "Balazs Dzsudzsak'ın Bursaspor'a gelmesi bizi mutlu etti. Kendisine ilk formasını ben veriyorum. Bunu bir daha üzerinden çıkartmamasını istiyorum" dedi.

Necmettin Kocaman, Balazs Dzsudzsak'un otelinde dinleneceği, yarın Bursa Acıbadem Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından Macar futbolcu ile sözleşme imzalayacaklarını söyledi. Tümü
TÜMÜ