woxic'li mousesports, StarLadder Major'da!

Temsilcimiz woxic'in de yer aldığı mousesports, StarLadder Minor Avrupa finalinde North engelini 2-0'lık skorla aşmayı başardı ve adını StarLadder Major'a yazdırdı.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı StarLadder Minor Avrupa'da Major biletini kapan ilk ekip belli oldu. Kazananlar finalinde Danimarka temsilcisi North'u 2-0 mağlup eden mousesports, StarLadder Major'a katılmaya hak kazandı.

BO3 formatında oynanan serinin ilk haritası North seçimiyle Inferno oldu. Takım olarak etkili perforfmans sergileyen mousesports, rakibine fazla şans tanımadı ve ilk maçtan 16-11 galip ayrıldı. Serinin ikinci haritası ise mousesports seçimiyle Mirage oldu. Baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmada fazla zorlanmayan woxic ve arkadaşları, sahadan 16-7 galip ayrıldı ve StarLadder Major biletini kaptı.

Serinin en etkili performansı mousesports'un 17 yaşındaki yıldızı frozen'dan geldi. Karşılaşmayı 49/23 KD v 1.56 rating oranıyla tamamlayan Sırp yıldız, takımını sırtlamayı başardı. Milli gururumuz woxic ise karşılaşmayı 29/30 KD ve 1.05 rating oranıyla tamamladı.

StarLadder Minor Avrupa, 21 Temmuz'da oynanacak olan kaybedenler finaliyle son bulacak. CR4ZY ile North'un karşı karşıya geleceği mücadeleden galip ayrılan taraf StarLadder Major'a, kaybeden taraf ise StarLadder Minor play-in'e katılmaya hak kazanacak.

Günün programı:

19:00 - CR4ZY vs. North | BO3

Görsel: HLTV.org

Sporx Anasayfasına Dön