Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wizards efsanesi Wes Unseld, 74 yaşında vefat etti

Washington Wizards efsanesi Wes Unseld'in 74 yaşında vefat ettiği bildirildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Washington Wizards efsanesi Wes Unseld'in 74 yaşında vefat ettiği bildirildi.

Ailesinin yaptığı açıklamada, Unseld'in son zamanlarda zatürree ile ilgili uzun süredir sağlık sorunları olduğunu söylendi:

"O bizim ailemizin dayanağıydı, eşi, çocukları, arkadaşları ve takım arkadaşlarına son derece sadık bir aile reisiydi. O bizim kahramanımızdı ve Baltimore ve Washington D.C. şehirleri için basketbol oyununu oynamayı ve çalışmayı çok sevmişti."

Unseld, 1978'de Finaller MVP'si olarak seçildiği, takımın tarihinde kazandığı tek NBA şampiyonluğunun bir parçasıydı. 1969'da normal sezon MVP'si ödülünü kazanmış ve beş kez de All-Star seçilmişti.