Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wiggins: "Sadece 'gerçek basketbolcuların' görüşlerine saygım var"

Golden State Warriors forveti Andrew Wiggins, oyununu eleştirenlere karşı, sadece "gerçek basketbolcuların" görüşlerine saygı duyduğunu ve başkalarının söylediklerini endişe etmediğini söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Golden State Warriors forveti Andrew Wiggins, oyununu eleştirenlere karşı, sadece "gerçek basketbolcuların" görüşlerine saygı duyduğunu ve başkalarının söylediklerini endişe etmediğini söyledi.

Wiggins, şu açıklamaları yaptı:

"Herkesin kendi görüşü vardır. Gerçek topçuların ve geçmişte bunu yaşamış olanların görüşlerine saygı duyduğum gerçek insanlar olduğunu düşünüyorum. Eğer orada bulunmadıysanız, çok derinlemesine bakmıyorum.

"Kimin söylediğine bağlı. Bence sağlamım. Tüm sene sağlam olduğumu düşünüyorum. Yanlış anlamayın, hala daha iyi yapabileceğim şeyler olduğunu düşünüyorum. Bu herkes için geçerli, herkes daha iyisini yapabilir. Hala öğrenme aşamasındayım. Hala daha iyiye gidiyorum. Zorlamaya devam ediyorum."

KONTRATI BÜYÜK ELEŞTİRİ ALMIŞTI


Wiggins, altı yıllık NBA kariyerinin çoğunda eleştirilere konu olmuştu. Dört yıllığı 147.7 milyon dolarlık sözleşmesi, önceki Nisan ayında The Big Lead'den Ryan Phillips tarafından ligdeki en kötü beşinci kontrat seçilmişti:

"2016-17 sezonunda, bu kontrata ulaşmak için maç başına sayılarda (23.6) ve PER (16.62) rakamlarında kariyer zirvelerine ulaştı. O noktadan sonra yokuş aşağı gitti. Bu sezon Wiggins, maç başına ortalama 17.9 sayı ortalamayla oynuyor ve kariyerinin en düşüğü olan %40.5 isabetle oynuyor, üçlükten de sadece %33.1 ile oynuyor. PER (12.19) ve gerçek atış yüzdesi (48.7) de kariyerinin en düşük seviyelerinde."

Bu sezon Wiggins, maç başına ortalama 22.4 sayı, 5.0 ribaund ve 3.7 asist ile oynuyor.