Sporx Extra Arama Logo

Wenger'in yıllar sonra ortaya çıkan tavsiyesi; "İç, gece kulübüne git..."İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in çalıştırıcısı Arsene Wenger, sezon sonunda takımına veda edecek olurken, İngiliz temsilcisinin efsane oyuncularından Emmanuel Petit, bir anısını paylaştı.

Wenger'in kendisine verdiği tavsiyeleri aktaran Petit, Fransız teknik adamın çok özel biri olduğunu kaydetti.

Petit açıklamasında, "Çok sessiz bir gençtim. İlk Monaco maçımı hatırlıyorum. Savunmanın ortasında oynamıştım ve 0-0 bitmişti. Basından çok övgü aldım. Pazar sabahı idmana geldim ve Wenger yanıma geldi. "Konuşabilir miyiz?" diye sordu. Maç hakkında konuşacağımızı, nasıl oynadığımı, hangi gönlerimi geliştirmem gerektiğinden bahsedeceğini sandım. Bu doğru ama sadece birkaç dakika sürdü. Bundan sonra ise bir futbolcuya değil bir erkeğe odaklandı. Bana genellikle günlerimi nasıl geçirdiğimi sordu. Uyandığımı söyledim. Kahvaltı yaptığımı, idmana geldiğimi, eve gittiğimi ve sonra akşam yemeğinden sonra uyuduğumu anlattım" dedi.

Bu sözleri sonrasında ise Wenger'in, "Wenger bana, 'Bu bir problem, sen daha 18 yaşındasın. İçki içmen lazım, barlara gitmelisin, gece kulüplerine gitmen lazım. Hayat karanlık bir yer değil' sözleriyle karşılık verdiğini belirtti.

Petit daha sonra, "Bu konuşmamızdan sonra kendi kendime düşündüm. Futbol hayatımda onun gibi biriyle hiç tanışmadım" açıklamasını yaptı

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın