Welinton gidiyor, yeni stoper yolda!

Brezilyalı stoperle 2 yıllık sözleşme için anlaşan Suudi Arabistan ekibi El İttifak, Beşiktaş'a 1 milyon euro bonservis teklif etti. Welinton'la yollarını ayırmaya hazırlanan siyah-beyazlılar, Jason Denayer veya Koray Günter'i kadrosuna katmayı planlıyor.

Haber; Milliyet, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Welinton gidiyor, yeni stoper yolda!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Ağustos 2022 08:14
Rıdvan Yılmaz'ı Glasgow Rangers'a, Emirhan İlkhan'ı Torino'ya gönderen Beşiktaş, Welinton ile de yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Brezilyalı stoper, Suudi Arabistan'ın El İttifak takımı ile anlaşmaya vardı.

Welinton, El İttifak'ın yaptığı yıllık 1.5 milyon eurodan 2 senelik sözleşme teklifini kabul etti. Suudi Arabistan'a gitmek isteyen 33 yaşındaki stoperin transferin gerçekleşmesi halinde geçen sezondan kalan 200 bin euro tutarındaki alacağını da Beşiktaş'ta bırakacağı öğrenildi.

El İttifak'ın Welinton için Beşiktaş'a 1 milyon euro bonservis bedeli teklif ettiği belirlendi.

Siyah-beyazlıların 1.5 milyon euro istediği ve maddi konularda anlaşma sağlanması durumunda transferin resmen tamamlanacağı aktarıldı.

WELINTON YERİNE İKİ ADAY VAR

Bir süredir sağ stoper arayışı içinde olan Beşiktaş, Welinton'un El İttifak'la anlaşması üzerine çalışmalarına hız verdi.

Siyah-beyazlılar, Lyon'la sözleşmesi biten Jason Denayer ve Verona'da top koşturan Koray Günter'le ciddi olarak ilgileniyor.

DENAYER'İN İSTEĞİ: 2M€ İMZA PARASI

Boşta olan Denayer'in imza parasının yanı sıra 2 milyon euro düzeyinde garanti ücret istediği ileri sürüldü. Kartal'ın taleplerinde indirim yapması halinde Belçikalı oyuncuyla anlaşabileceği iddia edildi.

Siyah-beyazlılar, Koray Günter'i de cazip bir bonservis ve yıllık ücret karşılığında kadrosuna katmaya sıcak bakıyor. Yerli statüsünde oynayabilen Koray'ın yanı sıra Verona ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi. 

Tümü
TÜMÜ