LYON, BOEY İÇİN GELDİ
Galatasaray'da transfer çalışmaları devam ederken başarılı isimlerine de teklifler almaya başladı. Özellikle de bu sezon üst düzey bir performans sergileyen Sacha Boey, Avrupa takımlarının takibi altında... Özellikle de Lyon, Boey'i almak için gözünü karartı.
OLUMLU RAPOR
Leo Dubois'yı bonservisiyle birlikte Fransızlar bir süredir sarı-kırmızılı oyuncuyu yakından takip ediyordu. Baş gözlemcisi Bruno Cheyrou'nun Boey'in maçlarını izlediği ve olumlu rapor verdiği öğrenildi.
8 MİLYON EURO ÖNERİLDİ
Bunun üzerine Lyon yönetiminin, Galatasaray ile temasa geçtiği bildirildi. Fransız ekibin, bu sezon oynadığı futbolla herkesin beğenisini kazanan Sacha Boey'in bonservisi için 8 milyon euro önerdiği gelen haberler arasında...
G.SARAY TEKLİFİ AZ BULDU
Buna karşılık 22 yaşındaki futbolcunun önünün açık olduğunu düşünen Galatasaray'ın teklifi az bulduğu ve bu nedenle olumsuz yanıt verdiği bildirildi. İki takım arasında pazarlıkların devam ettiği de öğrenildi.
SÖZLEŞMESİ 2025'E KADAR DEVAM EDİYOR
Bu arada Fransa'da daha önce Dijon takımında da oynayan Boey'in 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşmesi devam ediyor.
BU SEZON NE YAPTI?
Boey, bu sezon G.Saray'da 13 maçta görev aldı ve 1 asist üretti. Sezon başında kadroya dahil edilmeyen ve özel antrenör eşliğinde çalışmalar yapan Sacha Boey, sarı kırmızılı takımda formayı kaptıktan sonra bir daha bırakmadı. 22 yaşındaki Kamerun asıllı Fransız futbolcu, Avrupa'nın en değerli 10 ligi baz alındığında maç başına en fazla ikili mücadele kazanan bek oyuncuları arasında. (Sabah)