Galatasaray - Yunus Akgün: Görüşmeler tıkandı!
Galatasaray'ın şu an en az kazanan oyuncularından olan Yunus Akgün ile sözleşme uzatma görüşmeleri tıkandı.
Şu an maaşı 900 bin TL
Akşam'ın haberine göre Galatasaray'da Yunus Akgün krizi yaşanıyor. Yıllık 900 bin TL alan ve Galatasaray kadrosundaki en az kazanan futbolculardan olan Yunus Akgün ile sözleşme uzatma görüşmeleri yapıldı.
Yunus Akgün 13 milyon TL istiyor
Edinilen bilgilere göre 2024 yılında sözleşmesi bitecek futbolcu, Galatasaray yönetiminden sözleşme uzatmak için ilk başta 15 milyon TL istedi. Daha sonra 13 milyon TL'ye düştü.
"Anadolu takımları bu parayı veriyor"
Sarı kırmızıların Yunus Akgün'e teklifi ise 9 milyon TL oldu. İstediği rakamda ısrar eden Yunus Akgün'ün "Anadolu takımları bana bu parayı veriyor" diyerek 13 milyon TL'den aşağıya düşmeyeceğini yönetime bildirdi.
Anadolu kulüpleri talip
Geçen sezon kiralık olarak forma giydiği Adana Demirspor'da büyük çıkış yapan futbolcu 42 maçta 9 gol, 17 asistle oynamıştı. Yunus Akgün'ün Anadolu kulüplerinden benzer rakamlarda teklif aldığı öne sürüldü.
Sözleşme görüşmeleri askıya alındı
Yunus Akgün'ün istediği paradan geri adım atmaması üzerine sarı kırmızılı yönetim sözleşme uzatma görüşmelerini askıya aldı. Yönetimin, ocak transfer döneminde satılabileceği belirtiliyor.
Okan Buruk "Beklentimiz yüksek" demişti
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Yunus Akgün'e ayrı bir parantez açmıştı. Futbolcunun maddi şartlarının iyileştirilmesi için görüşmelerin sürdüğünü belirten Buruk, "Yunus önemli. Yunus'u kendi performansına getirmek istiyoruz. Yanındaki oyuncuların performansı da çok önemli. Ben Yunus'a çok güveniyorum. Bu hazırlık kampına çok motive geldi. Beklentimiz çok yüksek" demişti.
Murat Sancak: "İlgimiz yok"
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Galatasaray'da geleceği tartışılan ve Adana'ya geri döneceği iddia edilen Yunus Akgün olası transferi hakkında açıklamalarda bulundu. Genç futbolcunun Galatasaray ile sözleşmesi bulunduğunu hatırlatan Sancak, haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Murat Sancak ayrıca o bölgeye herhangi bir transfer yapmayı düşünmediklerini ifade etti. İşte Murat Sancak'ın açıklaması: "Bazı Haber sitelerinde Yunus Akgün'ü Adana Demirspor istedi diye haberler çıkıyor. İtibar etmeyin. Yunus Akgün, Galatasaray'ın sözleşmeli oyuncusu. Kendisinin orada başarılı olmasını dilerim. Transfer döneminde değiliz. Şu anda o bölgeye transfer düşüncemiz yok, zamanı da değil. Ricam, kendi oyuncularımıza sahip çıkmanız."
Yunus Akgün'ün Galatasaray performansı
Yunus Akgün, bu sezon Galatasaray formasıyla 1'i Türkiye kupası olmak üzere 11 karşılaşmada şans buldu. Gol atamayan 22 yaşındaki kanat oyuncusunun 1 asisti bulunuyor.