FENERBAHÇE'YE İLGİNÇ TEKLİF
Bir yandan takıma takviye yapmak isteyen Fenerbahçe, diğer yandan futbolcularına gelen tekliflere yanıt veriyor. Şampiyonluk yolunda kadronun ocak ayında bozulmasını istemeyen teknik ekip ve yönetim, İngiliz ekibinden gelen sürpriz teklifle karşı karşıya kaldı.
SZALAI'YE TALİP ÇIKTI
Sarı-Lacivertliler, ocak ayında stoper hattını güçlendirmek istiyor. Ancak bu bölgeye arayış sürerken, savunmanın en önemli ismi Attila Szalai’ye talip çıktı. Yaz döneminde İngiliz ekipleri Aston Villa ve West Ham’ın 24 yaşındaki stopere ilgisi vardı ancak taraflar arasındaki görüşmeler ileri seviyeye ulaşmadı. Szalai için yine İngiltere’den, bu kez Leicester City devreye girdi.
20 MİLYON EURO
Mavi-Beyazlılar bu sezon 15 lig maçında 25 gol yedi. Savunmada sıkındı yaşayan menacer Brendan Rodgers’in savunmaya takviye istemesi sonrası Attila Szalai, stoper adayları listesinin ilk sırasına yerleşti. Leicester, Macar savunmacı için 20 milyon euro bonservis bedelini gözden çıkarttı. İngiliz ekibinin ocak ayında bu işi bitirmek için kısa sürede pazarlık masasına oturmaları bekleniyor.
ÇAĞLAR'I KİRALIK ÖNERDİLER
Fenerbahçe'nin Macar yıldızı Attila Szalai'yi isteyen İngiliz ekibi Leicester, devre arasında Szala'yi göndermek istemeyen sarı lacivertlileri ikna etmek için farklı bir yol deneyecek. İngiliz ekibi, Fenerbahçe'nin Szalai transferine onay vermeleri durumunda 20 milyon euroluk bonservisin yanında milli savunmacı Çağlar Söyüncü'yü de kiralık olarak vermek istiyor.
YÖNETİM RAHAT NEFES ALABİLİR
Hem Ali Koç hem de yöneticiler, özellikle sezonun ikinci bölümünün ekonomik açıdan çok sıkıntılı geçeceğine yönelik açıklamalar yapmıştı. Eğer Szalai-Çağlar formülü hayata geçerse, Fenerbahçe hem 20 milyon euroLuk gelirle rahat bir nefes alacak hem de en azından sezon sonuna kadar Macar yıldızın yerini yine üst düzey bir stoperle doldurmuş olacak.