VALENCIA İÇİN FLAŞ AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe'nin Ekvadorlu yıldızı Enner Valencia'nin Dünya Kupası'nda gösterdiği performansın ardından adının birçok kulüple anılmasının ardından oyuncunun menajeri Gonzalo Vargas, Ekvador basınına açıklamalarda bulundu.
"ÖNCELİK FENERBAHÇE"
Vargas, şu ifadeleri kullandı; "Enner Valencia'ya birçok ülkeden ilgi var, özellikle Körfez ülkelerinden. Ekonomik olarak büyük potansiyeli olan takımlar Enner'i gündemine aldı ancak onun önceliği her zaman Fenerbahçe."
"3-4 YIL DAHA AVRUPA'DA"
"Enner, Avrupa'da 3 veya 4 yıl daha oynamak istiyor. Şu anda 3 yıllık bir kontrat üzerinde duruyoruz ancak günü geldiğinde o da elbette kalbindeki takımda futbolu bırakmak isteyecektir."
"BURADA EVİNDE HİSSEDİYOR"
"Valencia'nın Fenerbahçe'yi önceliğe almasının sebepleri çok açık. Jorge Jesus ile çok iyi bir ilişkisi var ve yabancı bir oyuncu olmasına rağmen onu takımın kaptanlarından yaptı. Aynı zamanda yönetimle, taraftarla, takım arkadaşları ile de çok iyi anlaşıyor. Tüm şehir ona ve ailesine kucak açmış durumda ve orada evinde gibi hissediyor."
"TEKLİFLERİ DİNLEMEK ZORUNDAYIZ"
Son olarak, "Her ne kadar önceliğimiz Fenerbahçe olsa da oyuncunun temsilcisi olarak diğer takımlardan gelen tekliflerin ve ilgilerin farkında olup kulak vermemiz gerektiğini biliyoruz. Sonuç olarak Enner'in sözleşmesi sezon sonunda bitecek." diyerek sözlerini noktaladı.