KATAR'A SARI LACİVERT MÜHÜR
Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda Fenerbahçe fırtınası esiyor. Özellikle sarı-laicvertli ekibin golcüleri Enner Valencia ve Michy Batshuayi fark yaratan isimler olarak dikkat çekti. (Takvim)
VALENCIA ŞOV YAPTI
Açılış maçında Ekvador ev sahibi Katar'ı 2-0 mağlup ederken gollerin ikisi de Enner Valencia'dan gelmişti. Bu maçta Valencia'nın bir golü de VAR'a takıldı.
SUUDI ARABİSTAN'DAN JESUS TAKTİĞİ
Önceki gece Belçika, Kanada'yı tek golle geçerken 3 puan getiren golün sahibi Michy Batshuayi idi. Fenerbahçeli 2 futbolcu da Dünya Kupası'na harika bir giriş yaparken Arjantin'i 2-1 yenen Suudi Arabistan'da da Fenerbahçe'den esintiler vardı. Zira Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, 2018/19 sezonunda Suudi Arabistan'da çalıştırdığı Al Hilal takımında 9 futbolcu milli takımda yer aldı.
SAHADA FENERBAHÇE VAR GİBİYDİ
Fenerbahçe'nin Suudi Arabistan takımındaki izleri sadece bununla da sınırlı değildi. Suudi Arabistan'ın oynadığı futbol Jesus'un Fenerbahçe'sine çok benziyordu. Takımın ileride pres yapması, savunmanın orta çizgiye kadar çıkması ve uygulanan ofsayt taktiği Fenerbahçe'nin futbol tarzıyla bire bir aynıydı.
1 YIL ARABİSTAN'DA ÇALIŞTI
Jorge Jesus, Al Hilal'de sadece 1 yıl çalışmış olmasına rağmen, futbol felsefesinin Suudi Arabistan'da kalıcı olması son derece önemli bir ayrıntı olarak dikkat çekti.