Wargame: Red Dragon 1 hafta ücretsiz oldu

Epic Games, daha önce fiyatı 49 TL olan Wargame: Red Dragon oyununu 1 hafta süreyle ücretsiz yaptı.

Epic Games, geçtiğimiz yıl başlattığı bir etkinlikle her hafta ücretsiz olarak bazı oyunlar sunacağını açıkladı. Bu kampanyanın 2021'in başına kadar devam edeceği söyleniyordu ancak durum çok da böyle olmadı. Epic Games, bazı oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor.

Platformda ücretsiz olarak sunulan oyunların başka platformlarda zaman zaman hayli yüksek bedellere satılması da oyun tutkunlarının ilgisini çekiyor. Epic Games, şimdi toplam fiyatı 49,00 TL olan Wargame: Red Dragon adlı oyunu ücretsiz yaptı.

Wargame: Red Dragon nasıl bir oyun?Oyun Türü: Strateji, savaş
Oyun Boyutu: 20 GB
Fiyatı: 49,00 TL
Ücretsiz Olduğu Süre: 04.03.2021'den itibaren 1 hafta

Bu tür oyunlarda aşina olduğumuz bir senaryo olan soğuk savaşın kızışması fikrinden yola çıkan yapımda, temel olarak üç blok birbiriyle savaşa tutuşuyor. Bu bloklardan biri komünist rejimler, biri Çin ve biri de Batı olarak gözümüze çarpıyor. Oyunda seçebileceğimiz 17 farklı ülke ve kullanabileceğimiz toplamda 1450 farklı birim bulunuyor.

Oyun bize hikaye anlamında çok büyük bir yenilik sunmasa da farklı birimler ve sürekli olarak farklı savaşlar yapabilme potansiyeli oyunu oldukça öne çıkarıyor. Wargame: Red Dragon, farklı stratejilerle zafere ulaşmaya çalıştığımız keyifli saatler vaat ediyor.

Oyunda önce ekonomimizi sağlama alıyor, sonrasında birimler üretiyor ve geliştiriyoruz. Hemen her gerçek zamanlı strateji oyununda kullandığımız bu yöntem Wargame: Red Dragon'da da oyunu oynama şeklimiz oluyor. Oyundaki ülke ve birim çeşitliliği sayesinde her savaşta başka bir strateji kullanabiliyoruz.

Kaynak: webtekno


Sporx Anasayfasına Dön