VVD, ''Panik yapmaya gerek yok''

Şampiyonlar Ligi'nde Napoli'ye 2-0 kaybeden Liverpool'un 13 maçlık yenilmezlik serisi de son buldu ancak Van Dijk endişelenecek bir durum olmadığını düşünüyor.

Haber; Sporx.com dış haberler
VVD, ''Panik yapmaya gerek yok''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Eylül 2019 17:22

Liverpool'un başarılı savunma oyuncusu Virgil Van Dijk, Napoli'ye karşı alınan yenilgi sonrasında açıklamalarda bulundu.

Galibiyet serisi sona erdi

İtalyan temsilcisi Napoli'nin almış olduğu 2-0'lık galibiyet ile birlikte İngiliz ekibinin Şampiyonlar Ligi'nde yakalamış olduğu 6 maçlık, toplamda ise 13 maçlık gallibiyet serisi sona ermiş oldu.  

''Panik yapmaya gerek yok'' 

Hollandalı oyuncu Virgil Van Dijk, ''Bu kendimize gelmemiz için bir uyarı olabilir. İki ekipte maçı kazanmak için fazlasıyla mücadele etti. Maçın berabere biteceğini düşünüyordum. Fakat penaltı kararı bunu değiştirdi. Evimize puan alamadan dönüyoruz. Sezonun başından beri çok iyi performans gösteriyoruz. Bir yenilgi yüzünden panik yapmaya gerek yok. Maçın genelinde üstün oynadık, onları baskı altına almayı başarmıştık fakat yakaladığımız şansları değerlendiremedik. Bu maçtan çıkarılacak bir çok olumlu sonuç var. Geri kalan maçlarımızı kazanmaya çalışacağız. Şimdi, Chelsea maçına odaklanmayız.'' dedi.

''Bunlar futbolun içerisinde var''

Liverpool'un Alman teknik direktörü Jurgen Klopp ise maçın ardından, ''Bunlar futbolun içerisinde var. Bazen sonucun daha farklı olmasını dilersiniz. Bu her zaman böyledir. Maç içerisinde yakaladığımız fırsatları daha iyi değerlendirebilirdik. Bana göre, eğer penaltı olmasaydı, maçın hakkı beraberlikti. Yenilgiyi kabullenmeliyiz'' ifadelerini kullandı.

Tümü
TÜMÜ