Voleybolda, kadınlar ve erkekler 1. lig 2022-2023 sezonu fikstürü çekildi. Türkiye Voleybol Federasyonu'nun Ankara Merkez Ofisi'nde yapılan kura çekimini, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış yaptı.
Kadınlar 1. Ligi A ve B Grubu'nda 1. devre karşılaşmaları 22 Ekim-17 Aralık, 2. devre karşılaşmaları ise 24 Aralık 2022-12 Mart 2023 tarihleri arasında oynanacak.
Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi A ve B Grubu'nda 1. devre karşılaşmaları da 2 Ekim-11 Aralık, 2. devre karşılaşmaları ise 18 Aralık 2022-1 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak.
Liglerde ilk hafta maç programı şu şekilde:
KADINLAR 1. LİG A GRUBU
22 EKİM CUMARTESİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - VakıfBank
Edremit Belediyesi - Altınoluk Yeşilyurt
Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyesi - Muratpaşa Belediyesi
Karşıyaka - Çanakkale Belediyesi
AVR Atletik (Cİ Group Bornova) - Çiftlikköy Belediyesi
Göztepe - Sakarya Voleybol
KADINLAR 1. LİG B GRUBU
22 EKİM CUMARTESİ
Lima Spor - Bahçelievler Belediyesi
OSB Teknik Koleji - Beşiktaş
Merinos - Adam Voleybol
Karayolları - Mihalıççık
Günseven Şalgam Ereğli Belediyesi - Halk Voleybol
Tarsus Belediyesi - TED Ankara Kolejliler
ERKEKLER 1. LİGİ A GRUBU
2 EKİM PAZAR
Tarım Kredi Gençlik - TED Ankara Kolejliler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Aydın Büyükşehir Belediyesi
Bigadiç Belediyesi - Saint Joseph
Ürgüp Spor - Milas Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor - Okyanus Koleji
Alanya Belediyesi - Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ
ERKEKLER 1. LİGİ B GRUBU
2 EKİM PAZAR
TVF Spor Lisesi - Anadolu Voleybol
Yenişehir Belediyesi - Akkuş Belediyesi
Solhan Spor - Hatay Erzin Yeşilkent
Gümüşsu Gümüşhanespor - Hakkari Gençlik Sportif Faaliyetler
Niksar Belediyesi - Çorum Belediyesi
Gaziantep Gençlik Spor - Develi Belediyesi
Kadınlar 1. Ligi A ve B Grubu'nda 1. devre karşılaşmaları 22 Ekim-17 Aralık, 2. devre karşılaşmaları ise 24 Aralık 2022-12 Mart 2023 tarihleri arasında oynanacak.
Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi A ve B Grubu'nda 1. devre karşılaşmaları da 2 Ekim-11 Aralık, 2. devre karşılaşmaları ise 18 Aralık 2022-1 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak.
Liglerde ilk hafta maç programı şu şekilde:
KADINLAR 1. LİG A GRUBU
22 EKİM CUMARTESİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - VakıfBank
Edremit Belediyesi - Altınoluk Yeşilyurt
Nermin Hanım Zeytinliği Havran Belediyesi - Muratpaşa Belediyesi
Karşıyaka - Çanakkale Belediyesi
AVR Atletik (Cİ Group Bornova) - Çiftlikköy Belediyesi
Göztepe - Sakarya Voleybol
KADINLAR 1. LİG B GRUBU
22 EKİM CUMARTESİ
Lima Spor - Bahçelievler Belediyesi
OSB Teknik Koleji - Beşiktaş
Merinos - Adam Voleybol
Karayolları - Mihalıççık
Günseven Şalgam Ereğli Belediyesi - Halk Voleybol
Tarsus Belediyesi - TED Ankara Kolejliler
ERKEKLER 1. LİGİ A GRUBU
2 EKİM PAZAR
Tarım Kredi Gençlik - TED Ankara Kolejliler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi - Aydın Büyükşehir Belediyesi
Bigadiç Belediyesi - Saint Joseph
Ürgüp Spor - Milas Belediyesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor - Okyanus Koleji
Alanya Belediyesi - Hekimoğlu Global Connect Travel BVİ
ERKEKLER 1. LİGİ B GRUBU
2 EKİM PAZAR
TVF Spor Lisesi - Anadolu Voleybol
Yenişehir Belediyesi - Akkuş Belediyesi
Solhan Spor - Hatay Erzin Yeşilkent
Gümüşsu Gümüşhanespor - Hakkari Gençlik Sportif Faaliyetler
Niksar Belediyesi - Çorum Belediyesi
Gaziantep Gençlik Spor - Develi Belediyesi
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU