Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Vogel, "Kidd, iktidarını zayıflatacak" iddialarını önemsemiyor

Frank Vogel, Los Angeles Lakers'ın koçu olarak iktidarını zayıflatacağı söylentileri dolaşan yardımcı baş koçu Jason Kidd konusunda endişelenmediğini söyledi.

Frank Vogel, Los Angeles Lakers'ın koçu olarak iktidarını zayıflatacağı söylentileri dolaşan yardımcı baş koçu Jason Kidd konusunda endişelenmediğini söyledi.

Vogel, ifadesinde şu şekilde konuştu:

"Uzun zamandır bu işin içindeyim. Gerçekten hiç kafaya takmıyorum. Ligdeki her koç ve asistan koçları hakkında bunu söyleyebilirsiniz. Bu zaman zaman olur. Eğer insanlara saygılı davranır ve işinizi en üst düzeyde yaparsanız, bir pozitiflik ve işbirliği ortamı yaratırsanız, bu konuda endişelenemezsiniz. Endişelenmeniz gereken konu, iyi koçlar getirtmektir. Bu işe alım konusunda düşüncelerim budur."

Vogel bunun yerine Kidd'in koçluk kadrosunun, inşa etmek istedikleri için aradığı şeye uyduğunu söyleyerek, Kidd'in oyun ve koçluk deneyimine övgüde bulundu:

"Başantrenör olarak iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bu, antrenör personelimi inşa etmek açısından benim için en iyi modeldi: koçluk deneyimine sahip saygın bir oyuncu bulup mesajımı güçlendirmek. Jason ile hayal edebileceğimiz her konu hakkında konuştuğumuz uzun bir görüşmemiz oldu. Programımız için inanılmaz bir varlık olacağını düşünüyorum."