VF Şampiyonluk Ligi'nde yarı final zamanı!

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı VF Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi'nde yarı final heyecanı, Royal Youth ile Doğuş Üni. AURORA arasında oynanacak olan karşılaşma ile başlıyor.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı VF Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi'nde yavaş yavaş sona geliniyor. 10 takımın yer aldığı ligde yarı final aşamasına geçildi.

Ligin favorisi sahne alıyor!

Yarı final aşamasının ilk maçında Royal Youth ile Doğuş Üni. AURORA karşı karşıya gelecek. Normal sezonu 16 galibiyet 2 mağlubiyet ile lider tamamlayan Royal Youth, playoff aşamasına yarı finalden başlamayı garantilemişti. Normal sezonu 5. sırada tamamlayarak playoff'a katılmaya hak kazanan AURORA ise çeyrek finalde Beşiktaş'ı 3-2 mağlup etmiş ve adını yarı finale yazdırmıştı. Sonucu merakla beklenen karşılaşma 24 Ağustos saat 14:00'da başlayacak.

Yarı finalde dev eşleşme!

Yarı finalin bir diğer karşılaşmasında ise Bahçeşehir SuperMassive ile Galatasaray Espor 25 Ağustos saat 14:00'da karşı karşıya gelecek. Mevsime kötü başlayan ve playoff yapamayacağı düşünülen SuperMassive, ligin sonlarına doğru açılmış ve ligi ikinci sırada tamamlayarak playoff'a yarı finalden başlamayı garantileyen ikinci takım olmuştu. Normal sezonu üçüncü sırada tamamlayan Galatasaray Espor ise çeyrek final mücadelesinde ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe Espor ile karşı karşıya geldi. Rakibi 3-1'lik skorla devirmeyi başaran sarı kırmızılı ekip, yarı finale yükselen son ekip olmayı başarmıştı.

Riot Games Espor Sahnesi'nde gerçekleşecek olan yarı final karşılaşmalarını Riot Games Türkiye'nin resmi Facebook, Twitch ve Youtube hesaplarından canlı olarak takip edebilirsiniz.

24 Ağustos Cumartesi

14:00 - Royal Youth vs. Doğuş Üni. AURORA | BO5

24 Ağustos Pazar

14:00 - Bahçeşehir SuperMassive vs. Galatasaray Espor | BO5

Sporx Anasayfasına Dön