Vedat Muriqi kırmızı kart gördü, kupada yok

Süper Lig'de 18. haftada Gaziantep FK ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada kırmızı kart gören Vedat Muriqi, bu cezasını Türkiye Kupası'nda çekecek

Haber; Sporx.com
Vedat Muriqi kırmızı kart gördü, kupada yok
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Ocak 2020 22:04
Süper Lig'de 18. haftada Gaziantep FK ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmada Vedat Muriqi'nin kırmızı kart görmesi dikkat çekti.

Fenerbahçe'de Kana-Bıyık ile girdiği hava topu mücadelesinde dirseğini kullandığı için 80. dakikada sarı kart gören Vedat Muriqi, Başakşehir maçında cezalı duruma düşmüştü.

Mücadelenin 90+5. dakikasında oyunu yavaşlatması nedeniyle bir sarı kart daha gören Muriqi, cezasını Türkiye Kupası maçında çekecek.

Muriqi sarı kart cezasını ligde çekecekti ancak kırmızı kart gördüğü için bu cezası Türkiye Kupası maçına yansıdı. Muriqi, Kayserispor maçının rövanşında sahada olmayacak

MAÇ SONUNDAKİ İKİ GÖRÜŞ

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Tümer Metin ve Rıdan Dilmen şu sözleri kullandı

Tümer Metin: "Vedat Muriqi'in gördüğü ikinci sarı kartta etik çerçevesi falan değil. Buna başvurursun. Buna her futbolcu başvurur. Acilen kuralın değişmesi lazım."

Rıdvan Dilmen: "Sakalımız yok ki anlatalım diyeceğim ama sakalımız da var. Şu maçı atacağız, sadece Vedat Muriqi konuşacağız. Hatta yıllardır söylüyorum, talimatlar oluyor ya. Geçenlerde bir değişiklik yapmaya çalışmışlar ama bir şey yapamamışlar. TFF, bu kuralı bari gelecek sezon değiştirsin. Papiss Cisse'den bir ağzınız yandı. Sakattı oyuncu kırmızı kart görüp cezasını çekti, geldiler, kuralı uyguladılar. İspanya'da nasıl, bu Barcelonaların, Real Madridlerin kafası çalışmıyorda bizim mi çalışıyor. Uçmuş muyuz biz. Çok kolay ya, kupada kupanın cezasını çeker, ligde ligin cezasını çeker. Vedat Muriqi de 90+4'te kırmızı kart gördü. 1-0 olsa o topa dürtmez. Dolayısıyla, bu imkanı verdiğiniz zaman, doğru ya da yanlış yaptı tartışmaları geçer."
 Tümü
TÜMÜ