Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

VanVleet'e, Kyle Lowry'nin tavsiyesi: "Kendine yaptığın yatırımı bozma"

Toronto Raptors guardı Fred VanVleet, takım arkadaşı Kyle Lowry'nin serbest oyuncu döneminde kendisine verdiği kritik tavsiye için takdir etti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Toronto Raptors guardı Fred VanVleet, takım arkadaşı Kyle Lowry'nin serbest oyuncu döneminde kendisine verdiği kritik tavsiye için takdir etti.

Raptors kısa süre önce VanVleet'i dört yıllığına 85 milyon dolarlık bir sözleşme ile yeniden kadrosuna katmıştı. Olağanüstü 2019 playoff koşusundan bu yana VanVleet, Raptors takımının önemli bir parçası haline geldi.

Performansı için nihayet hak ettiği sözleşmeyi alan VanVleet, bu anlaşma tamamlanmadan önce geleceği hakkında birçok söylentinin odak noktası olmuştu.

Yakın tarihli bir röportajda Fred, backcourt ortağı Lowry'nin kendisine ne yapmasını tavsiye ettiğini açıkladı:

"Kendine yaptığın yatırımı bozma."

VanVleet, sonrasında Lowry'den övgüyle bahsetti:

"Birlikte büyüdüğüm, kardeş saydığım birçok arkadaşım var ve Kyle bu gruba tam olarak uyuyor. Bu son dört yılda kariyerime yaptığı katkıların değerini, kelimelere dökmek zor… Kyle kariyerimin çok büyük bir parçası oldu."

VanVleet, 2019-20 NBA sezonunda maç başına 17.6 sayı ortalaması yakalayarak, ligde ismini daha iyi duyurmayı başarmıştı.