Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Vanessa Bryant, Kobe'nin helikopterinin şirketine dava açtı

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın eşi Vanessa, Kobe, kızı Gianna ve diğer yedi kişinin 26 Ocak tarihindeki kaza sırasında öldüğü S-76 Sikorsky helikopterinin sahibi olan şirket Island Express'e karşı ihmal sonucu ölüme sebebiyet verme davası açtı.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın eşi Vanessa, Kobe, kızı Gianna ve diğer yedi kişinin 26 Ocak tarihindeki kaza sırasında öldüğü S-76 Sikorsky helikopterinin sahibi olan şirket Island Express'e karşı ihmal sonucu ölüme sebebiyet verme davası açtı.

Yolcuların geri kalanıyla da ölen pilot Ara Zobayan'ın, tehlikeli koşullar altında uçmaya karar veren kişi olduğu göz önüne alındığında ihmal nedeniyle açılan davanın içinde yer aldığı açıklandı.

TMZ Sports'a göre davanın, helikopterin sadece görsel uçuş kuralları altında uçmasına izin verildiğini ve kaza günü, koşulların böyle bir uçuş için uygun olmadığını iddia ettiği belirtildi.

O gün sisin oldukça düşük olduğu ve pilotun o anda net bir şekilde etrafını göremeyeceği söylendi. Davanın, Zobayan'ın kazadan önce ani bir düşüşle yoğun bir sisin içinde saatte 290 km gittiğini belirttiği not edildi.

ZOBAYAN GEÇMİŞTE CEZA ALMIŞ

Vanessa'nın davası, Zobayan'ın kalkıştan önce hava durumunu doğru bir şekilde izleyemediğini ve değerlendiremediğini, uçuştan önce uygun hava verilerini elde edemediğini, hava koşullarının farkında olduktan sonra uçuşu iptal ettiğini, uçağın kontrolünü koruduğunu ve uçuştaki doğal engellerden kaçındığını iddia ediyor.

Dava ayrıca Zobayan'ın 2015 yılında görüş mesafesi az olan hava alanına uçarak, görsel uçuş kurallarını ihlal ettiği için cezalandırıldığını da içeriyor.

Vanessa'nın, iddiasında bir para miktarı belirtmemiş olsa da, miktarın milyon dolarlarca olması bekleniyor. Bryant, Mali destek, mezar kaybı ve cenaze masrafları için tazminatın yanı sıra "sevgi, sevgi, sevgi, bakım, toplum, hizmet, konfor, destek, destek hakkı, arkadaşlık, teselli veya ahlaki destek ve gelecekteki destek ve danışmanlık beklentileri" için dava açıyor.