Valverde: "6 maçta 3 penaltı, normal değil"

Barcelona Teknik Direktörü Ernesto Valverde, kötü başlangıçlarını yorumladı ve kendini savundu.

Haber; Sporx.com
Valverde: '6 maçta 3 penaltı, normal değil'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
23 Eylül 2019 17:02
Sezona iyi başlayamayan ve 5 maçta 7 puan toplayabilen Barcelona'da teknik direktör Ernesto Valverde'nin koltuğu sallanmaya başlarken, İspanyol hoca aleyhlerine verilen penaltılara dikkat çekti.

Oynadıkları 6 maçta rakiplerine 3 penaltı verildiğini kaydeden Valverde, "Bize karşı en çok pozisyona giren takım Dortmund'du ve gol atamadılar. 6 maçta bize karşı 3 penaltı verilmesi de normal değil. Bu dönemde evimizde 4 gol yememiz de mantıklı değil" ifadelerini kullandı.

"BASKI ALTINDA OLMAM NORMAL"

Takımdan gönderilme tehlikesinin olduğunu da belirten 55 yaşındaki hoca, "Teknik direktörler her zaman baskı altındadır, bu benim için de, başkaları için de yeni bir şey değil. Bu kulüpte önemli olan sonuçlardır. Eğer sonuç alamıyorsan, her zaman topun ağzında olursun, sürpriz değil bu. Bu sezona iyi başlamadık ve bu durumdan çıkmamız gerekiyor" dedi.

Real Madrid'in önlerinde olmasını düşünmediğini söyleyen deneyimli antrenör, "Neden bu durumdayız? Çünkü kazanamıyoruz. Eğer gol atarsan ve rakibin atamazsa, her şey senin için iyi gider. Tersi olursa, kazanamazsın. Rakiplerimiz çok fazla şans bulamıyor bize karşı ancak önemli olan bizim bulduğumuz şanslar. Ben sadece kendi takımımla ilgileniyorum. Madrid iyi bir takım ve şu anda bizim önümüzdeler" diye konuştu.

Barcelona, La Liga'nın 6. haftasında 24 Etlül Salı günü 22:00'da evinde Villarreal'i ağırlayacak.

Tümü
TÜMÜ