"Ülke olarak sabretmeliyiz, inşallah EURO2020..."

A Milli Takım'ın Ukrayna ile golsüz berabere kaldığı maçın ardından Ay-Yıldızlı formayı giyen futbolcular konuştu.

Haber; Sporx.com
'Ülke olarak sabretmeliyiz, inşallah EURO2020...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
20 Kasım 2018 23:39
Hazırlık müsabakasında Ukrayna ile 0-0 berabere kalan A Milli Futbol Takımı'nın gol hasreti 4 maça çıktı. Mücadelenin ardından Merih Demiral, Mert Müldür ve İrfan Can Kahveci açıklamalarda bulundu.

İlk kez A Milli Takım formasını giyen Merih Demiral, "2018 yılını galibiyetle kapatmak isterdik. Bence güzel bir maç oldu. İkinci yarıda daha çok isteyen ve arzulayan bir Milli Takım vardı. Hocamızın dediği gibi biz genç bir Milli takımız. İlk kez milli formayı giydim. Açıklandığında çok heyecanlandım." dedi.

19 yaşındaki Mert Müldür, "Çok heyecanlıydım. Bana bu şansı verdikleri için hocalarıma teşekkür ederim. Tecrübe kazandım, kendimi geliştirmeye çalışacağım. Daha iyisini yapacağımı biliyorum. Çok büyük bir değişim içerisindeyiz. Bu bir günde olacak şey değil, zamana ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

İrfan Can Kahveci ise "Yeni bir yapılanmaya girdik. Hocamız, bize tecrübelerini aktarıyor. Ülke olarak sabretmeliyiz. Böyle şeyler bir anda olmaz. Biraz zaman lazım, biraz tecrübe kazanmamız lazım. İnşallah EUR02020'ye katılırız. Bu takım ileride daha iyi işler yapacak. Buna inanıyorum." açıklamasını yaptı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ