Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Ujiri: "Lowry'ye karşı yanlış bir şey yapmadım"

Toronto Raptors genel menajeri Masai Ujiri, yıldız oyuncusu Kyle Lowry'yle geçtiğimiz aylarda yaptığı DeMar DeRozan takasıyla alakalı, arasında tatsız bir ilişki olmadığını söyledi.

Toronto Raptors genel menajeri Masai Ujiri, yıldız oyuncusu Kyle Lowry'yle geçtiğimiz aylarda yaptığı DeMar DeRozan takasıyla alakalı, arasında tatsız bir ilişki olmadığını söyledi.

ESPN'in The Jump programında konuşan Ujiri, Lowry'ye karşı kötü bir şey yapmadığını belirtti ve DeMar DeRozan'ı takaslamanın yanlış olduğunu "Evet, orada yanlış yaptım" şeklinde kabul etti.

Ujiri, açıklamalarına "DeMar'la olan şeyi anlıyorum. Bu işte iki şey çok zordur. Biri, bir oyuncu ayrılınca ve takaslanınca. İkisi zor şeyler. Bizim pozisyonumuzda, bunu yapmak durumunda oluyorsunuz. Ve bir takasta, işle alakalı bu oyuncularla iletişim kurmak zor. Menajerlerlerle iletişim kurup 'Takaslanacaksın.' diyemiyoruz." şeklinde devam etti.

"BEN DE, O DA, İŞİMİZİ YAPIYORUZ SADECE"

Lowry, DeRozan'a sadık kalarak Ujiri ile ilgili düşüncelerini şu şekilde yapmıştı:

"Kendisi basketbol operasyonları başkanımız. Bu kadar. Yani ben de buraya gelip işimi yapıyorum, o da yapıyor. Olması gereken bu."

"DeMAR'I TAKASLADIM, YANLIŞ YAPTIM"


Ujiri, yaptığı hamlenin yanlış olduğunu kabul etse de, doğruluğu açısından şu şekilde savundu:

"'Değişmemiz ve daha iyi olmamız gerekiyor.' diye düşündük. Kazanmamız gerekiyordu. Bu oyun kazanmakla ve insanlara doğru davranmakla alakalı. Doğrusu, Tanrı DeMar'ın yanında olsun. Onu takaslayarak yanlış yaptım. Evet, yanlış bir şey yaptıysam, o da buydu. Ama bunun dışında hiçbir yanlışım yoktu."

"KYLE'I SEVİYORUM, YANLIŞIM OLMADI"


Son olarak Ujiri'nin Lowry'nin katkıları ve kişiliği hakkındaki düşünceleri de şu şekildeydi:

"Kyle'la ben geldiğimden beri bu şekildeyiz. Hiç, birbirimizin karşısına ters bir şekilde çıkmadık. Ona yanlış hiçbir şey yapmadım. Bu, yalnızca üstesinden gelmemiz gereken bir karar verme süreci. Kyle'ı da tanıyorum, ve dürüst olmak gerekirse onu çok seviyorum. Basketbolu doğru oynuyor. Elinden geleni yapıyor. Ben de bu duruma alıştım. Kalbinin temiz olduğunu da biliyorum. Ben ona karşı yanlış bir şey yapmadığımı biliyorum. Onu takaslamadım."

7/24 NBA