Ufuk Sarıca'dan tarihi ABD maçı yorumu!

Ufuk Sarıca'dan tarihi ABD maçı yorumu!

Türkiye A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, ABD'ye 93-92 yenildiğimiz maçın ardından konuştu.

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, 2019 FIBA Dünya Kupası'nda ABD'ye 93-92 mağlup oldukları maçta iyi mücadelelerine rağmen yenildiklerini söyledi.

Sarıca, karşılaşma sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu şekilde maçı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Kazanma şansına sahiptik. Son 4 faulü değerlendiremedik, şansızlık. Çok iyi mücadele ettik. Sahada uygulamada iyiydik, dişe diş oynadık. Gelişime açık bir sürü oyuncumuz var. Sanırım üç oyuncu hariç daha önce Dünya Kupası'nda oynamamış arkadaşlar. Daha iyisini yapacağız. Mental olarak yukarıda kalmak gerekiyor. İki gün sonrasına bakacağız."

Takım olarak az sayıda maç oynamanın sıkıntısını yaşadıklarını kaydeden Sarıca, "En önemli şey karar vermek. Karar verdiğinizde gerisini getireceğiz. İki gündür mükemmel oynuyoruz. Perşembe günü de mükemmel oynayıp kazanmalıyız. O bizim için final maçı. Şu an duygusal olarak aşağıdayım. Yoğun adrenalin var. En başta ben ayağa kalkacağım. Sonrasında onları ayağa kaldıracağız. Tarihi bir galibiyeti kaçırdık." değerlendirmesinde bulundu.

Ufuk Sarıca, basın toplantısında ise "Bir maç daha oynayacağız. Bizim için önemli final, buna odaklanmalıyız." ifadelerini kullandı.

''TARİHİ BİR GALİBİYET ALACAKTIK''

Çok üzgünüm. Uzatmada kaybediyoruz, hayat böyle geçiyor. Böyle bir günde ABD karşısında hak ettiğimiz o galibiyeti almak istiyorduk. Sadece buradaki takımdan bahsetmiyorum, Türkiye'yi temsil ediyoruz. Gelişime açık oyunculardan oluşuyoruz. Tarihi bir galibiyet alacaktık bugün. Hem de şampiyonanın devamı için önemli olacaktı. Hem maçın normal süresinin sonunda hem de uzatmanın sonunda hatalar yaptık.

''GENÇLİĞİMİZ MALESEF SAHAYA YANSIYOR''

Çok genç oyuncularımız var. Cedi 24, Furkan 23 yaşında. Bunlar da malesef sahanın bir yerinde yansıyor. Japonya maçının aksine daha rahattık. ABD ile oynuyorsunuz, kaybettiğinizde kimse sizi sorgulamıyor. Biz bu takımla eksik halde İspanya'yı yendik. Hazırlık maçında Fransa'yı yendik. 3 tane oyuncumuz NBA'de oynuyor, EuroLeague'de oynayan oyuncularımız var. Ben size güveniyorum, gerisini düşünmeyin dedim. Onlar da beni utandırmadılar. Ancak şans önemli... O olmadı. 2 gün sonra hayati bir Çekya maçımız var. Ona odaklanmamız lazım.