UEFA'dan soruşturma iddialarına yalanlama

UEFA, A Milli Futbol Takımı oyuncularının Arnavutluk maçındaki asker selamıyla ilgili soruşturma iddialarını yalanladı.

Haber; AA
UEFA'dan soruşturma iddialarına yalanlama
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ekim 2019 12:36
UEFA, A Milli Futbol Takımı oyuncularının Arnavutluk maçındaki gol sevinciyle ilgili soruşturma iddialarını yalanladı.

İTALYA BASININ İDDİASI ASILSIZ ÇIKTI

İtalyan Haber Ajansı ANSA, UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend'in "Türkiye'nin asker selamlı sevinci görmedim ancak bir provokasyon olabilir. Regülasyonlar politik ve dini farklılıklara yönelik hareketleri yasaklıyor. Kontrol edeceğimin garantisini verebilirim." şeklinde açıklama yaptığını iddia etti. Ancak bu iddiayı Philip Townsend yalanladı.

TOWSEND: "BÖYLE BİR YORUM YAPMADIM"

Konuyla ilgili AA muhabirinin sorusunu yanıtlayan UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend, "Cuma günkü maçla ilgili UEFA'nın herhangi bir yorumu olmamıştır." ifadesini kullandı. 

"YABANCI BASINDAKİ SÖZLER ASILSIZ"

Açıklamada, yabancı basında yer alan ve UEFA yetkililerine atfen kullanılan yorumların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. 

A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde cuma günü Arnavutluk'u ağırlamış ve Cenk Tosun'un attığı son dakika golüyle rakibini 1-0 mağlup etmişti. Milli futbolcular, asker selamıyla bu golü Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Mehmetçiğe armağan etmişti.

Bu arada İtalya'da cumartesi günü de İtalyan Senatör Roberto Calderoli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Cengiz Ünder ve Merih Demiral'ın Roma ve Juventus'tan gönderilmesini gerektiğini söyleyen küstah bir açıklama yapmıştı. [O HABER, TIKLAYIN] Tümü
TÜMÜ