UEFA'dan sonra Manchester City'e bir şok da PL'den!

UEFA'dan 2 yıl men cezası alan Manchester City, 2014'teki şampiyonluk kupasını Liverpool'a verebilir.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
UEFA'dan sonra Manchester City'e bir şok da PL'den!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Şubat 2020 17:27
UEFA'dan 2 yıl men cezası alan Manchester City, 2013/14 sezonu şampiyonluğu da büyük tehlike altında...

UEFA'nın açıklamasına göre Manchester City, 2012 ila 2016 yılları arasında sahte sponsorluk anlaşmalarıyla UEFA Finansal Fair Play kurallarını ihlal etti. City, bu kuralları kesin olarak ihlal ettiyse aynı zamanda İngiltere Premier Lig'deki finansal kuralları da çiğnemiş olacak.

2014 ŞAMPİYONLUK KUPASI TEHLİKEDE

Manchester City, CAS'a cezayla ilgili itiraz da bulunacak ancak bir yandan da Premier Lig yönetimi, UEFA'dan ilgili belgeleri istedi. Cezaya konu olan 4 yıllık süreçte 1 kez şampiyon olan Manchester City'nin, bu kupası da tehlike altına girdi.

Burada kritik soru ise, Manchester City'nin ne kadar ihlalde bulunduğu ve kurallarda bunun için kaç puan ceza verileceği...

3 PUANI SİLİNİRSE LIVERPOOL ŞAMPİYON

O sezonu Liverpool'un 2 puan önünde bitiren Manchester City'e verilecek puan cezası, tıpkı İtalya'da Juventus'a uygulandığı şekliyle uygulanabilir. 3 puan cezası uygulanırsa Liverpool, 2014 şampiyonluk kupasını ve mali haklarını alacak.

Manchester City'e, UEFA'nın kestiği 30 milyon euro ceza dışında 6 yıl öncesinden de ödül (para) iadesi yapmasıyla fatura büyüyecek.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ