Twitch Rivals Taktik Savaşları turnuvası başlıyor!

League of Legends'in yepyeni oyun modu Taktik Savaşları'nda ilk resmi turnuva 17 Temmuz'da başlıyor. Tam 125 bin dolar ödül havuzunun bulunduğu turnuvada dünyaca ünlü 64 Twitch yayıncısı mücadele edecek.

Taktik Savaşları'na Dereceli sisteminin gelişini kutlamak isteyen Riot Games, geçtiğimiz gün ilk resmi turnuvasını duyurmuştu. Merakla beklenen o gün geldi çattı. Aralarında wtcn, Uthenera ve Thaldrin'inin de yer aldığı 64 Twitch yayıncısı, 17-18 Temmuz tarihleri arasında dünyanın en iyi Taktik Savaşları yayıncısı olmak için mücadele edecek. Turnuvanın başlamasına kısa bir süre kala gruplar ve turnuva hakkında detaylar açıklandı.

Turnuvada mücadele edecek 64 oyuncu A ve B gruplarına eşit şekilde dağıldı. Her bir grupta 8'er oyuncudan 4 tane lobi bulunuyor. Turnuvanın ilk gününde her oyuncu toplam 5 karşılaşmaya çıkacak. Oynanan karşılaşmaların ardından lobisini ilk 2 içerisinde tamamalayan oyuncular, ikinci günde mücadele etmeye hak kazanacak. Turnuvanın ikinci gününde ise her oyuncu 4 karşılaşmaya çıkacak. Karşılaşmaların ardından ilk 8 içerisinde yer alan oyuncular final karşılaşmasında mücadele edecek.

İşin ödül kısmına gelecek olursak, her oyunda toplam 2500 dolar dağıtılacak. Final karşılaşmasında galip gelen oyuncu ise 5000 doların sahibi olacak.

Karşılaşmaları Türkçe olarak wtcn, Uthenera ve Thaldrin'in Twitch kanallarından saat 19:00 itibarıyla takip edebilirsiniz.


Sporx Anasayfasına Dön