•  
  Beşiktaş'ın II. Talisca projesi! Roma'dan...
 •  
  G.Saray'da Nagatomo ve Rodrigues gelişmesi!
 •  
  Nuri Şahin'in yeni rotası Canlı yayında açıkladı...
 •  
  420 BİN oy kullanıldı; Altın, Gümüş, Bronz 11
 •  
  "%100 Galatasaray'da kalmak isterim, budur"

Türkiye'nin EURO2024 sloganı; "Birlikte paylaşalım"

Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası sloganı "Birlikte Paylaşalım" oldu.

Kaynak: Sporx.com
Türkiye'nin EURO2024 sloganı; 'Birlikte paylaşalım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
19 Ocak 2018 10:36
Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası sloganı "Birlikte Paylaşalım" oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), adaylık çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) logo ve sloganını tanıttı.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu'nda düzenlenen tanıtım toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu katıldı.

DEMİRÖREN: "EURO 2024'Ü ÜLKEMİZE HEDİYE ETMEK İSTİYORUZ"

Toplantıda ilk olarak konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, "Bu ülke artık bunu hak etti. Müslüman ülke olarak bu organizasyonu almak istiyoruz. 4 kez müracaat ettik. Ülke ve federasyon olarak daha güçlüyüz. Bu gücümüzü, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve hükümetimize borçluyuz. Bir yola çıktık ve bu federasyonun değil Türkiye'nin meselesidir. Millet olarak kenetlendiğimiz süre yapamayacağımız bir şey yok. 2023'de Cumhuriyetimizin 100. yılı. Dikkat edin. Her 100. yılda o ülkenin bir organizasyonu varsa, ona veriliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği 2023 hedefinde büyüyen Türkiye'de, büyüyen federasyon ve gelişen futbolla en güçlü aday biziz." ifadelerini kullandı.

BAKAN BAK: "İNANIYORUZ VE BAŞARACAĞIZ"

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, adaylık sürecinin hayırlı olmasını dileyerek, "Toplantı gerçekleşti. Gittiğimiz her yere heyecan veririz. Yaptığımız yatırımlarla ve statlarla bunu hak ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve halkımızın desteği var. Yaptığımız birçok organizasyon var. G20 zirvesini başarıyla gerçekleştirdik. Bize çok yakışır. TFF başkanı ve ekibine teşekkür ediyorum. Yaptığımız statlarla, tesislerle heyecan ve sloganımızla bu organizasyonu başarıyla yapacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Ülke olarak büyüyen bir ekonomiye sahip olunduğunun altını çizen Bak, "Spora en fazla yatırım yapan ülkelerin başında geliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sporun içinden gelmesi çok önemli. Düşünceleri çok önemli. Hükümetimizin desteği çok önemli. Aziz milletimizin desteği de çok önemli. Duygulu, heyecanlı bir milletiz. Hak ediyoruz ve bu ülkeye yakışır diyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
"TÜRK MİLLETİNİN HEYECANINI GÖSTERECEĞİZ"

TFF'ye adaylık sürecinde her türlü desteği verdiklerini anlatan Bakan Bak, şöyle konuştu: "Heyecanlıyız, mutluyuz. Ülke olarak heyecanımızı paylaşmayı, yaşamayı severiz. Yaptığımız statlar, tesisler bizleri gururlandırıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sporun içinden gelen birisi. Futbolun her kademesinde bulunmuş bir lider. O da bunu çok istiyor. Bu noktadaki desteği tam. Sayın Başbakanımız da aynı şekilde bu adaylığı yürekten destekliyor. Hükümet olarak biz her şeyimizle bunun arkasındayız. Güzel ülkemize, büyüyen Türkiye'ye böyle bir organizasyon çok yakışır."

"Birlikte paylaşalım." sloganına vurgu yapan Bak, "Bizlerin geleneklerinde, genlerinde paylaşmak var. Paylaşmayı severiz. Misafirperverliği severiz. 2023, Cumhuriyetimizin 100. yılı. Coşkuyla kutlayacağız ardında da Avrupa Şampiyonası için hedefimizi başaracağız." ifadelerini kullandı.

Osman Aşkın Bak, Türk milletinin heyecanını, EURO 2024'te tüm dünyaya göstermek istediklerini dile getirdi.

Stat projelerinin 30'un üzerinde olduğunu hatırlatan Bak, "Bu statlardan 13'ü tamamlandı, 6'sını da bu sene sporseverlerin hizmetine sunacağız. Yeni projeler devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız tesis seferberliği başlattı. Hükümet olarak Türk futbolunun marka değerini biliyoruz. Artmasını da istiyoruz. TFF'nin 27 Nisan'a kadar hazırlaması gereken dosya için her türlü desteği veriyoruz. Valilerimizle de toplantılar yapıldı. Hem İçişleri Bakanlığı hem de Gençlik ve Spor Bakanlığımız adım adım hazırlıklara eşlik ediyor." açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin bir turizm cenneti olduğunu anlatan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, sözlerini şöyle tamamladı:

"İnsanları ağırlayacak yatak kapasitemiz var. Her şey için hazırız. Pek çok büyük organizasyon yaptık diğer branşlarda da. Bize çok yakışır, çok da istiyoruz. Heyecanımız var. Milletimizin heyecanını Avrupa Şampiyonası'nda tüm dünyaya göstereceğiz. En az Fransa, İngiltere ve Almanya kadar güvenli bir ülkeyiz. Sıcak, heyecanlı insanlarız ve hazırız. Yürekten inanıyorum, 2024'ü biz alacağız. Böylesine devasa bir organizasyonu yapacak kapasitemiz olduğunu herkesin kabul etmesi lazım. Futbolda da ekonomide de bölgemizde de büyüyoruz. Sağlam adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Bu ülkeye böyle büyük bir organizasyon yakışır. Biz heyecanımızla kazanacağız. Güzel Türkiyemize bu yakışır. Birlikteyiz ve birlikte güçlüyüz."

ÖZBEK: "TÜRKİYE KAZANACAK, EMİNİM"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, Türkiye'nin ev sahipliğine aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (EURO 2024) hak ettiğini belirterek, "2024'ün Türkiye'ye geleceğinden eminim." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen EURO 2024 adaylığı logo ve slogan tanıtım toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Özbek, "2024'ü Türkiye hak ediyor. Çünkü hem tesisleşme hem de futbola yapılan yatırımlar çok önemli. 2024'ün Türkiye'ye geleceğinden eminim." diye konuştu. 

Özbek, tanıtım için hazırlanan kısa filmi çok beğendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Çok iyi hazırlanılmış, logoyu çok beğendim. Sevgiyi, heyecanı beraber yansıtıyor. Futbol topu da orada. Türkiye'de 80 milyon futbolla yatıp futbolla kalkıyor. Bunu yansıtan bir logo. Ayrıca Türk insanının futbola olan sevgisi hem tanıtım filminde hem de logoda yansıma buluyor. Biz de Kulüpler Birliği Vakfı olarak bu organizasyonun arkasındayız, destekliyoruz. Üzerimize düşen görevleri de yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2024 finallerine giderken, şampiyonanın Türkiye'de yapılması için tüm desteğimizi vereceğiz." 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğinin ve yeni statların adaylık sürecinde avantaj sağlayacağını aktaran Özbek, "Tesis en önemlisi, yeteri kadar tesis var. Dokuz tesiste yapılacak zannediyorum. Tesislerin bulunduğu şehirler de turizm merkezi. Turnuvaya gelen insanlar, 90 dakikayı seyredecek ama zamanının büyük bölümünü o şehirlerde geçirecek. Dolayısıyla bunlar turnuva olmasa bile ziyaret edilesi şehirler. Bu da ayrı bir anlam katıyor. Hem futbol açısından hem de Türk turizmi açısından çok faydalı olacaktır." ifadelerini kullandı. Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
 • PUAN DURUMU
 • FİKSTÜR
 • STSL
 • 1.Lig
 • İng
 • Alm
 • İsp
 • İta
 • Fra
 • Hol