Türkiye'de bir ilk! 'Macera-Doğa' belgeseli

Psikolog Sedef Samsunluoğlu ve Spor Yöneticisi Özcan Çamyar, Avrupa Birliği Hibe desteği ile " Yılkı Atlarının İzinde " isimli belgesel filmi çekecekler.

Haber; Basın Bülteni
Türkiye'de bir ilk! 'Macera-Doğa' belgeseli
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ağustos 2019 19:50
 Daha önce European Outdoor Film Tour Türkiye, Banff Mountain Film Tour Türkiye, Ordu Ultra Maratonu ve Ünye Triatlonu'nu  düzenleyen  Özcan Çamyar yaptığı açıklamada, Türkiye'de bir ilk olacak macera filminin ülkemiz için  tanıtım açısından büyük katkılar sağlayacağını söyledi. Türkiyenin Outdoor  sporları potansiyelini açığa çıkarmak için yola çıktıklarını söyleyen çamyar, bizden birçok gencin ilham alıp macera filmi çekeceklerini tahmin ettiğini iletti. 
 
Belgesel Ordu Ünye Fatsa Tokat ve  Aybastı Perşembe Yaylasında gerçekleşecek. Filmde kano, yamaç paraşütü, bisiklet dalında ünlü sporcuların oynayacağını belirten Çamyar, filmin Perşembe Yaylasının doğasını korumak ve nesli tükenen Yılkı Atlarını korumak için yapıldığını belirtti. Özellikle ülemizin eşsiz değerlerinden olan perşembe yaylasının korunup milli park yapılmasını amaçladıklarını söyleyen Çamyar, Burada 4 yıldır Ordu Ultra Maratonu etkinliğini düzenleyerek yaylayı korumak ve tanıtma odaklı faaliyetler yaptığını söyledi. 
 
Önümüzdeki günlerde çekimleri başlayacak olan film için Çamyar ve Samsunluoğlu'nun film öncesi keşif çalışmaları devam ediyor. Son zamanlarda diziler, sinema filmi ile heyecanlanan ordu halkını bu kez, macera-doğa odaklı bir belgesel film bekliyor. 
 
Son olarak, film için yakında tanıtım kampanyası yapacağını ve filmde oynamak isteyen gençler ile, internet üzerinden başvuru alacaklarını biz duyuralım.
 
 


Tümü
TÜMÜ