Türkiye Espor Federasyonunun ilk başkanı Alper Afşin Özdemir oldu! Alper Afşin Özdemir kimdir?

Mayıs ayının başında Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın aldığı kararla Türkiye E-Spor Federasyonu'nun resmi olarak kurulduğunun haberini sizlerle paylaşmıştık.


Gençlik ve Spor Bakanlığında yapılan federasyonun ilk başkanı Alper Afşin Özdemir oldu. Spor Genel Müdürlüğünden 29 delegenin oy hakkı bulunduğu yapılan genel kurulda 19 oyu alan Alper Afşin Özdemir, federasyonun kurucu başkanlığına getirildi.

Özdemir, statü gereği yönetim kurulu listesi oluşturarak, Gençlik ve Spor Bakanlığına sunacak. Bakanlığın onay vermesi halinde başkan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, görevlerine başlayacak

Alper Afşin Özdemir kimdir?

1985 yılında Hollanda'nın Rotterdam şehrinde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimimin bir kısmını doğduğu şehirde tamamladıktan sonra Türkiye'ye gelip Eyüboğlu Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonrasında ise Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu.

İş hayatına aile şirketi Progem'de atıldı. Temalı park projelerinin anahtar teslim hayata geçirilmesinde ve çeşitli kültür sanat projelerinin oluşturulmasında sorumluluk aldı.

2011 Mart ayında Hakan Baş ile beraber Krombera markası ile dijital pazarlama alanına adım attı. Krombera, Wired UK Hottest Startups of Europe listesinde tek ajans olma başarısını ve TOBB tarafından üst üste 2 kez Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 firması arasına girme başarısını gösterdi. 2013 yılında Hakan Baş ile beraber Krombera'ya kardeş 3 ajans hayata geçirdi. Anibera Animasyon Ajansı ile Türkiye'nin ilk animasyon sinema filmi 'Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu'nun yapımcısı oldu. Anibera, Doru başta olmak üzere bir çok marka yaratarak Türkiye'nin öncü animasyon stüdyolarından biri olarak yoluna devam ediyor. Berabera PR&Etkinlik Ajansı olarak bir çok markaya hizmet ederken, Probera Prodüksiyon Ajansı ise televizyon ağırlıklı olmak üzere içerik üretiyor. Krombera, Anibera, Berabera ve Probera, Bera Medya Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Bera Medya Grubu'nun yanı sıra içerisinde Supermassive E-spor Kulübü, Kripton, Groop gibi şirketlerin bulunduğu yaklaşık 10 ayrı firmanın yatırımcısı oldu. Aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesi ve Endeavor Danışma Kurulu Üyesi.

 


Sporx Anasayfasına Dön