Türkiye Büyük Finali 2019'un yeri ve tarihi açıklandı!

VF Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi'nin en iyi takımının belli olacağı Türkiye Büyük Finali 2019 hakkında detaylar belli oldu. 31 Ağustos'ta oynanacak olan final karşılaşması Riot Games Espor Sahnesi'nde gerçekleşecek.

Türk esporseverlerin merakla beklediği Türkiye Büyük Finali 2019'un detayları nihayet belli oldu. VFŞL Yaz Mevsimi'nin en iyi takımının belirleneceği final karşılaşması, 31 Ağustos'ta gerçekleşecek.

VF Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi'nde 5. hafta heyecanı geride kalırken ligde kıyasıya mücadele yaşanıyor. Mevsimin yavaş yavaş sonuna gelinmesiyle birlikte merakla beklenen Türkiye Büyük Finali 2019'un detayları belli oldu. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre Türkiye Büyük Finali 2019, 31 Ağustos'ta oynanacak. 

Daha önce Ülker Sports Arena'da düzenlenen ve binlerce kişinin canlı olarak takip ettiği Türkiye Büyük Finali, bu sene Riot Games Espor Sahnesi'nde düzenlenecek. Biletlerin ise önümüzdeki günlerde satışa çıkacağı açıklandı.

1000 kişilik kapasiteye sahip Espor Sahnesi'nin rahatlıkla dolması beklenirken, birçok kişi kapasitenin az olmasından şikayetçi. Gelen tepkiler giderek artarken, Riot Games'in konuyla ilgili bir adım atıp atmayacağı şuanlık belirsiz.

İşte Riot Games tarafından yapılan açıklamanın tamamı:

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi'nde lig aşaması 4 Ağustos Pazar günü oynanacak karşılaşmaların ardından sona erecek. Lig aşamasını ilk 6 sırada tamamlayan ekipler mevsim finallerine katılmaya hak kazanacak. Beş maç üzerinden oynanacak çeyrek final ve yarı final serileri TBF finalistlerini belirleyecek. Riot Games Espor Sahnesi'nde düzenlenecek finalin ardından mevsimin en iyisi kupayı kaldıracak ve Avrupa'da düzenlenecek Worlds 2019'un yolunu tutacak.


2019 yılında Türkiye Büyük Finali, ilerleyen süreçte uluslararası etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan Riot Games Espor Sahnesi'ne taşınıyor. Espor Sahnesi'nde TBF heyecanı günün ilk saatlerinde başlayacak. Sahne'nin hemen karşısında bulunan çadır alanı, LoL ile Lol Espor dünyasının tanıdık yüzlerine ve TBF coşkusunu en iyi şekilde yaşamanıza yardım edecek etkinliklere ev sahipliği yapacak. Çadır alanı biletli ve biletsiz bütün Lolespor izleyicilerine açık olacak.

Sporx Anasayfasına Dön