Turkcell Platinum Bosphorus Cup İstanbul Boğazı'nı renk cümbüşüne çevirdi

İstanbul Boğazı'nın yelkenlilere açıldığı en büyük organizasyon Turkcell Platinum Bosphorus Cup her sene olduğu gibi bu sene de Boğaz'ı renklendirdi. Bu yıl 19'uncusu düzenlenen kupanın Boğaz yarışı, 26 Eylül'de gerçekleştirildi. Yelkenliler tüm renkleri ve ihtişamıyla İstanbul'u şenlendirdi.

Haber; Basın Bülteni, Fotoğraf; AA
Turkcell Platinum Bosphorus Cup İstanbul Boğazı'nı renk cümbüşüne çevirdi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Eylül 2020 16:45

Türkiye'nin uluslararası arenadaki en önemli ve uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın ilk günü İstanbul Boğazı'nın eşsiz görüntüsü altında geride kaldı. COVID-19 önlemleri eşliğinde gerçekleşen ve rengarenk yelkenlilerin kıyasıya mücadele ettiği yarış, bir kez daha Boğaz'da görsel bir şölen oluşturdu. Türkiye'nin tanıtımına da önemli ölçüde katkı sağlayan Turkcell Platinum Bosphorus Cup, bu yıl 19'uncu defa yelkenseverleri bir araya getiriyor.

Boğaz'a Dolmabahçe üzerinden giriş yapan yelkenliler Beşiktaş'ta Dolmabahçe Sarayı'nın önünden saat 12.00'de start aldılar. Yelkenliler, Çırağan Sarayı'nın önünden geçip, Anadolu Hisarı şamandırasından dönüşlerini gerçekleştirdiler. Dünyanın dört bir yanından gelen 50 yelkenli, bu keyifli ve mücadele dolu günün finişini Çırağan Sarayı önündeki hatta yaptılar.

Şampiyon yarın belli oluyor

Turkcell Platinum Bosphorus Cup'ın ikinci ve son günü ise yarın koşulacak. Yelkenciler Caddebostan'da koşulacak şamandıra yarışlarıyla mutlu sona ulaşabilmek için kıyasıya mücadele edecek. Yarışlar sonunda şampiyonluğu elde eden ekip 2004 yılında ünlü tasarımcı Can Yalman tarafından tasarlanan, gümüş Turkcell Platinum Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası'na bir yıl boyunca sahip olma hakkını elde edecek.

Tüm yarışlarda sıkı COVID-19 önlemleri

19'uncu Turkcell Platinum Bosphorus Cup organizasyonu boyunca COVID-19'a karşı sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri alındı. Her tekneye uyarı levhaları konurken, yelkenciler teknelerini sık sık dezenfekte ediyor. Her katılımcının yelkenlisinde yeterli sayıda siperlik, maske, dezenfektan ve eldiven de hazır bulunuyor. Yarışmacılar, ateş ölçümleri yaparak bindikleri teknelerinde sosyal mesafeyi de korumayı ihmal etmiyor.Tümü
TÜMÜ