Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Tucker: "Uzatma kontratının vakti geldi!"

PJ Tucker, Houston Rockets ile bir uzatma kontratı imzalama zamanının geldiğine inandığını söyledi.

Haber; Sporx.com
PJ Tucker, Houston Rockets ile bir uzatma kontratı imzalama zamanının geldiğine inandığını söyledi.

34 yaşındaki veteran oyuncu, "Şu anda uzatma zamanım geldi" şeklinde konuştu.

Tucker, Rockets'ın önümüzdeki sezon Chris Paul'dan Russell Westbrook'a yapılacak geçişin sorunsuzca olacağından emin olduğunu da ekledi:

"Harika bir oyuncuyu kaybettik, harika bir oyuncu aldık. Çok fazla adamımız tekrar takımla imza attı. Ekibimizin çekirdeği halen yerinde. NBA böyledir. Değişiklikler olur. Tek yapmanız gereken kendinize ve takım arkadaşlarınıza bakarak, gözlerinizi gelecek sezonda tutmak ve paranızın peşinden gitmeye çalışmak, bu yüzden bu yıl yapmayı planladığım şey de bu."

"Ben hep yaptığımı yapacağım. Russ'a elimden geldiğince yardım edeceğim. Özellikle de savunmacı olarak takımdaki liderlerden biri olacağım. Sadece kendim olacağım, her gece yaptığım şeyi, elimden gelenin en iyi şekliyle yapacağım."

"BU KONUDA İYİMSERİM, GÖRECEĞİZ"


Houston'la olan uzun vadeli geleceği konusunda ise, hem Tucker hem de Rockets, oyuncunun takımda kalması taraftarı. Bu sezon, 2016'da imzaladığı dört yıllığı 32 milyon dolarlık anlaşmasının son tamamen garantili yılı olacak. Anlaşmasında 2020-21 sezonu, yalnızca kısmen garantili konumda olan Tucker, geleceğini daha erken garantiye almak istiyor.

Yeni bir anlaşma yapılması için hangi zamanın uygun olduğu konuşulduğunda, Tucker'ın ifadesi şöyle oldu:

"Şimdi. Şimdi uzatma işlemimin zamanı geldi, göreceğiz. Ne olacağını göreceğiz. Bu konuda iyimserim, göreceğiz."