Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Trey Burke de KOVID-19 aşısı olmayacak!

Dallas Mavericks guardı Trey Burke, KOVID-19 aşısı yaptırmayacağını ancak gereken sağlık önlemlerini uygulamayı planladığını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Dallas Mavericks guardı Trey Burke, KOVID-19 aşısı yaptırmayacağını ancak gereken sağlık önlemlerini uygulamayı planladığını söyledi.

Henüz tek doz KOVID-19 aşısı almadığı bildirilen NBA oyuncularının %5'i arasında, Trey Burke'ün de bulunduğu ortaya çıktı.

28 yaşındaki oyuncu, Fox 4 News'den Mike Doocy'ye göre, ailesinin modern tıbba yaklaşımı doğrultusunda aşılamayı "saygılı bir şekilde reddettiğini," attığı bir bir mesajla açıkladı:

"İlaç endüstrisinden veya bugün 'ilaç' olarak bildiğimiz şeyden ziyade bütünsel ve natüralist olan tıpa inanıyorum. Takım arkadaşlarımın yaptığı tercihlerle ilgili herhangi bir problemim yok. Onlar da aynı şekilde düşünüyorlar ve kararımı destekliyorlar."

Burke, aşılanmamış oyuncular için "NBA'in belirlediği kuralları ve protokolü" yakından takip edeceğini de sözlerine ekledi.

Burke geçtiğimiz sezon Mavs benchinden gelmiş ve başına 6.6 sayı ve 1.3 asist ortalamaları tutturmuştu.