Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Trae Young, Luka Doncic ile aralarındaki farkı açıkladı!

Atlanta Hawks yıldızı Trae Young, Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic ile aralarındaki farkı açıkladı.

Haber; Sporx.com
Atlanta Hawks yıldızı Trae Young, Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic ile aralarındaki farkı açıkladı.

Young, kısa NBA kariyeri boyunca draft arkadaşı Doncic ile karşılaştırıldı. 2018'de 3. sıradan seçilen Dallas guardı, ekibinin, direksiyonun Dirk Nowitzki'den kendisine geçişine karar vermesinden sadece bir yıl sonra, Batı'da altıncı sıraya yükseldi.

Young, kariyerinde yüksek rakamlara ulaşmış olsa da, Hawks'ı eşit seviyelere yükseltemedi. Ancak bunun açıklamasını, şu şekilde yaptı:

"Doncic, daha fazla veterana sahip olan ve 'şimdi kazanmaya' odaklanan bir takımda. Biz de şimdi kazanmak isteyen bir takımız, ancak daha çok gelişmeye odaklanıyoruz ve ligdeki en genç takımlardan biriyiz."

"Bu tamamen iki farklı durum, bu yüzden şu anda takası kimin kazandığını veya kaybettiğini yargılamak gerçekten zor. Buna çok fazla dikkat etmiyorum. Sadece ekibime ve nasıl yardımcı olabileceğime odaklanıyorum Belki de kariyerlerimizin sonuna doğru bu bir tartışma konusu olabilir, ancak şu anda buna çok fazla dikkat etmiyorum."

Dallas, Kristaps Porzingis'i getirerek yeniden yapılanma sürecini hızlandırmıştı. Dallas, Doncic'in etrafını başka yetenekli parçalarla çevrelemek adına, geçen yılın son takas tarihinden tüm ilk beş oyuncularını takas etmişti.

Hawks ise genç oyuncularını geliştirmeye odaklanmıştı, ancak bu durum, Young'ın ligdeki ilk iki sezonunda bir grup mağlubiyetlerle gelmişti.