Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Trae Young, ayak bileğini burkup maçı terketti

Atlanta Hawks point guardı Trae Young, Miami Heat'e karşı oynadığı dün geceki maçın ikinci çeyreğinde ayak bileğini burktu.

Atlanta Hawks point guardı Trae Young, Miami Heat'e karşı oynadığı dün geceki maçın ikinci çeyreğinde ayak bileğini burktu.

Hayatında ilk kez bu sakatlığı geçirdiğini söyleyen Young, bugün Atlanta'da bir MR çekilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi, ancak ilk tanının sadece bir burkulma olduğu ve başka ciddi bir sorun olmadığı açıklandı.

Young, maç sonrasında şu açıklamayı yaptı:

"Acı vericiydi. Nazar değmesin, şimdiye dek çok fazla sakatlığım olmadı. Hayatım boyunca çok fazla sakatlık olmamasından dolayı şanslıydım, bu yüzden kesinlikle acısı zordu."

Young, daha sonra Instagram hesabına "yakında döneceğini" belirttiği bir fotoğraf yükledi.

Bir lig kaynağı, ESPN'den Adrian Wojnarowski'ye, Atlanta'nın sağlık personelinin bir MR'ın gerekli olup olmayacağını belirlemek için bekleyeceğini söyledi. Şimdilik, genel düşünülenin sadece bir burkulma olduğu söyleniyor.

21 yaşındaki Young, Atlanta'nın ilk üç maçında ortalama 34 sayı ile oynuyordu.

Young, çaylak sezonunda 82 maçın 81'inde oynamıştı ve yalnızca takımın sondan bir önceki Milwaukee maçında kenarda oturmuştu. Dün gece oynadığı 11 dakika, kariyerinin en düşüğüydü ve attığı 5 sayı da kariyerinin ikinci en düşük skor gecesiydi. Önceki sezon, Golden State'e karşı alınan bir mağlubiyette 4 sayı atmışlığı vardı.