Trabzonspor'da iki ayrılık çok yakın! Açıklama...

Spor Toto Süper Lig takımlarından Trabzonspor'da forma giyen Matus Bero ve Okay Yokuşlu için transfer açıklaması geldi.

Haber; Sporx.com ve DHA
Trabzonspor'da iki ayrılık çok yakın! Açıklama...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
12 Haziran 2018 15:23
Okay Yokuşlu'nun menajerinin yurt dışında transfer görüşmeleri yaptığını Sporx'in duyurmasının ardından sıcak gelişmeler yaşandı. (Okay Yokuşlu haberi için tıklayın...) Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili takımdan ayrılması gündemde olan futbolcularla ilgili olarak açıklamalar yaptı.

"MATUS BERO'YA VITESSE TALİP"

Forma lansmanında basın mensuplarına konuşan Ahmet Ağaoğlu, "Matus Bero'ya Vitesse kulübünden kiralık olarak bir teklif var. Teknik heyet onu değerlendiriyor. Çıkacak neticeye göre mesafe kat edebiliriz." dedi.

"CELTA VIGO VE ZENIT, OKAY'I İSTİYOR"

Açıklamalarına devam eden Ahmet Ağaoğlu, "Okay'a 3-4 hafta önce sözleşmesinden rahatsız olduğunu ifade ettik. Kendisine bir ücret artışıyla 6 milyon Euro şartının kaldırılmasını teklif ettik ama görüşmelerden netice alamadık. O madde bu ayın 26'sına kadar geçerli. Celta Vigo ve Zenit kulüplerinin isimleri geçiyor ama Trabzonspor Kulübü'ne şuana kadar yapılmış resmi bir müracaat yok. Zaten resmi olmayan veya birileri üzerinden gelen tekliflere itibar etmiyoruz." diye konuştu.

OKAY YOKUŞLU İMZA İÇİN İSPANYA'DA

Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamasının ardından Okay Yokuşlu'nun İspanya'da Celta Vigo ile görüştüğü ve sağlık kontrollerinden geçerek sözleşme imzalayacağı ortaya çıktı.

"ABDÜLKADİR İÇİN TEKLİFLER..."

Abdülkadir Ömür'e teklif geldiğini ancak bunu resmi bulmadığını ifade eden Ağaoğlu, "Bizde prensip; bu boyuttaki teklifler kulüpler arasında yapılır. Birilerinin elindeki kağıtla biz ne futbolcu alırız, ne de bir futbolcu satarız. Yetki belgesi aldım geldim, öyle bir şey yok. Trabzonspor ciddi bir kurumdur ve ciddi kurumlarla da ilişkiler içerisine girme zorunluluğu vardır. Bize bu şekilde gelen bütün arkadaşlara bunu güzel bir şekilde anlatmaya çalıştık. Bu tür teklifler varsa kulüpten kulübe gelir. Elde kağıtla dolaşarak futbolcu alıp satılmaz" diyerek açıklamalarını noktaladı.Tümü
TÜMÜ