TPFD'den futbolculara "bağış" çağrısı

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, futbolculara ihtiyaç sahiplerine yardım etme çağrısı yaptı.

Haber; Sporx.com
TPFD'den futbolculara 'bağış' çağrısı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Mart 2020 21:37
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği, futbolculardan, koronavirüs salgını nedeniyle desteğe ihtiyacı olan insanlara maddi yardımda bulunmalarını talep etti.

İŞTE TPFD'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye olarak da amansız bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgını sebebiyle maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için futbolcu arkadaşlarımızı YARDIM eli uzatmaya çağırıyoruz.

Konunun muhatapları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda güvenilir maddi veya gıda yardımı yapmanın en güvenilir yolunun ilgili Kaymakamlıklar ve Valilikler olduğu bilgisi devletimiz tarafından halkımızla paylaşılmaktadır.

Maddi veya gıda kolisi yardımı yapmak isteyen futbolcu arkadaşlarımızın;

1- Eğer yapmak istediğiniz yardım türü gıda kolisi ise bulunduğunuz ilçenin Kaymakamlığı veya ilin Valiliği ile iletişime geçip bu kurumlarda var olan listelerdeki ihtiyaç sahiplerine yardım paketlerinizi ulaştırabilirsiniz.

2- Eğer yapmak istediğiniz yardım maddi ise, yine bulunduğunuz ilçenin Kaymakamlığı veya ilin Valiliği ile iletişime geçerek Sosyal Yardımlaşma hesaplarına dilediğiniz miktarı yatırabilir, devlet kurumlarının ellerinde bulunan listeye göre belirlediği ihtiyaç sahiplerine bu paraların ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Ayrıca; futbolcu arkadaşlarımız bu maddi yardımları bireysel olarak yapabilecekleri gibi eğer isterlerse, Profesyonel Futbolcular Derneği'nin bağış hesaplarına göndererek güvenli şekilde bağışlarının yerine ulaşmasını sağlayabilir.

Hep birlikte el ele tüm dünya gibi ülkemizin de geçtiği bu zor günleri dikkatli davranarak ve evimizde kalarak en az sağlık sorunuyla atlatmak dileğiyle...

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ