Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Towns: "Kyrie aşı olmayabilir, kendi tercihi..."

Minnesota Timberwolves yıldızı Karl-Anthony Towns, Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving'in KOVID-19 aşısını olmayı reddetmesiyle bir sorunu olmadığını söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Minnesota Timberwolves yıldızı Karl-Anthony Towns, Brooklyn Nets süperstarı Kyrie Irving'in KOVID-19 aşısını olmayı reddetmesiyle bir sorunu olmadığını söyledi.

Geçmişte annesini KOVID-19 nedeniyle kaybetmiş olan Towns, insanların vücuduna giren şeyleri seçmekte özgür olması gerektiğini belirtti:

"Tabii ki aşıya güçlü bir şekilde inanıyorum. Şimdiye dek yaşadığım şeyleri düşünürsek, aşı yanlısı olmamak biraz çelişkili olurdu. Ama söyleyeceğim şu ki, ben insanların seçim yapma hakkı olduğuna da inanıyorum ve bu konuda bir sorun görmüyorum.

Bence bu yalnızca bir insan hakkı değil, aynı zamanda bir Amerikan hakkı da. İnsanlar kendi bedenleri ve aileleri hakkında kendi kararlarını verirler. Buna karşı hiçbir kötü niyetim yok.

Söyleyeceğim tek şey, aşıyı neden yaptırmadığınıza dair bana bir mazeret sunmamanız. Yaptırmak istemiyorsanız, bu sizin seçiminizdir."

Irving aşı olmama sebebini, buna yönelik talimatın insanları işlerini bırakmaya zorlaması olarak göstermişti.