Tolga Geçim: "Özel bireylerin, bizden farkı yok"

Anadolu Efes'in EuroLeague One Team sosyal sorumluluk projesindeki elçisi olan başarılı oyuncu Tolga Geçim, proje hakkıındaki düşüncelerini aktardı.

Haber; Sporx.com
Tolga Geçim: 'Özel bireylerin, bizden farkı yok'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ocak 2020 17:06
THY EuroLeague'in kurumsal sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında geçtiğimiz sezon gerçekleştirdiği proje ile One Team Altın Ödülü'nü kazanan Anadolu Efes, bu sezon Beylikdüzü Belediyesi ile birlikte özel sporcular ile çalışmalarını sürdürüyor. Anadolu Efes'in One Team sosyal sorumluluk projesindeki elçisi olan başarılı oyuncu Tolga Geçim ile konuştuk.

Tolga Geçim sosyal sorumluluk projelerinin önemini, dokundukları hayatları, özel sporcularla geçirdiği anları ve Anadolu Efes ailesi olarak amaçlarını projenin partnerlerinden biri olmak ile gurur duyan Sporx.com'a aktardı.

İşte Tolga Geçim'in sözleri...

"Bir sosyal sorumluluk projesinde yer almak, elçiliğini yapmak nasıl bir duygu?"

- EuroLeague'de ilk sezonum ve böyle bir sosyal sorumluluk projesinde katıldığım için gerçekten çok mutluyum.

"SPORUN VERDİĞİ İTİCİ KUVVET"

"Sahada alınan sonuçlar, üst üste Final Four'lar, şampiyonluklar elbette değerli ama Anadolu Efes'in sosyal sorumluluk projeleri üst üste 3 yıldır finale kalıyor, geçen sezon ödül de aldı. Bu projeler hayatlara, sonuçlardan çok daha büyük etkiler yapacak. Ne düşünüyorsun bu konuda?"

- Saha dışında özel sporculara, saha içindeki takım arkadaşlığı ve sporun verdiği itici kuvvet ile birlikte daha iyi anlaşmalarını, daha iyi birbirleriyle hareket etmelerini sağladığımız için çok mutluyuz. Tabii ki, bu gibi birçok projeyi hayata geçirebilirsek ne mutlu bize...

"DAHA İYİ BİR YAŞAM SÜRDÜKLERİNİ GÖRÜRSEK..."

"Özel sporcular ile çalışmak, onların hayatına dokunmak belki de bir ömür sürecek katkılar sağlayacak. Neler düşünüyorsun, ne hissediyorsun?"

- Onlar bizim için çok değerli. Ne kadar yardımcı olabilirsek, o kadar çok mutlu oluyoruz. Eğer onların hayatlarını biraz olsun değiştirebilirsek, daha iyi bir yaşam sürdüklerini görebilirsek Anadolu Efes ailesi olarak daha da çok mutlu oluruz. Bunun için uğraşıyoruz. İnşallah, elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.

"EuroLeague One Team projesinde özel sporcular ile birlikte efor, motivasyon, özgüven, güvenilirlik, zaman yönetimi, karar verme gibi çok değerli ve çok kritik konular işliyorsunuz. Bu konulardaki değişim ve gelişimi, ilk çalışmadan bugüne kadar nasıl görüyorsun, anlatabilir misin biraz."

- Her geçen gün daha fazla katılımcı oldular. Özgüvenlerinin günbegün arttığını gördük. Bizden biri oldular. İlk güne göre çok yol kat ettiler. Birbirleriyle daha fazla arkadaşlık kuruyorlar, iletişimleri artıyor. Daha fazla yardımcı oluyorlar birbirlerine."DUYDUĞUM SÖZLER BENİ DUYGULANDIRDI"

"Yaşadığın en özel anları veya en azından bir anı anlatabilir misin bize?"

- Proje partnerlerimizden TSYD'nin tesislerinde hayata geçirdiğimiz One Team çalışmasında beni maçta izleyen ve bana sarılan özel sporcumuzun, projeye ve özel arkadaşlarımıza destek verdiğim için ailesinden duyduğum minnet sözleri beni çok duygulandırmıştı.

"Türk sporunda -branş fark etmeksizin- tartışmalar, krizler, kaoslar vs. bu tip konular öne çıkıyor. Anadolu Efes'in EuroLeague One Team projesi gibi projelerin artması, düzenli hale gelmesi ne tip etkiler yaratır?"

- Sosyal sorumluluk projelerini daha çok göz önünde bulundurmamız gerekiyor ülke olarak. Umuyorum ki, Anadolu Efes gibi diğer takımlarımız da şehirlerde, 'One Team' projesi olmasa bile kendi projeleriyle uygulayıp hayata geçirebilirler. Sporun birleştirici gücünü daha çok kullanıp eşitlik, toplumları geliştirme üzerine daha çok projeler üretilebilir.

"ÖZEL BİREYLERİN BİZDEN BİR FARKI YOK"

"EuroLeague One Team'in amacı 'Toplumsal Entegrasonu Sağlamak" ve Türkiye'de de özel bireylerin sosyal hayata entegrasyonu konusunda hala üzücü haberler kamuoyuna yansıyor. Bu konu hakkında neler düşünüyorsun, topluma vermek istediğin bir mesaj var mı?"

- Özel bireylerin, bizlerden hiçbir farkı yok. Hiçbir konuda olmadığı gibi bu konuda da ayrımcılık yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Biz de, EuroLeague One Team projesiyle hem bu konuda farkındalık yaratmak, hem de özel bireylerin sosyal hayata daha rahat entegre olabilmesi için basketbolu bir araç olarak görüp çalışmalar yapıyoruz.

"Basketbolun bu kadar özel ve değerli bir amaca hizmet ediyor olması hakkında neler düşünüyorsun?"

- Bu çok mutlu edici bir şey. Ayrıca buna elçilik ediyor olmak kişisel olarak çok tatmin ve motive edici. Sporun kazanmak ve kaybetmekten daha değerli faydaları olduğunu her geçen gün daha da fazla göstermeye ve bu yönde işler yapmaya devam edeceğiz.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ