Thomas Tuchel: "Neymar'ın yanındayım!"

Paris Saint-Germain Teknik Direktörü, taraftarlar ile sorun yaşayan Neymar'a sahip çıktı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Thomas Tuchel: 'Neymar'ın yanındayım!'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Ekim 2019 20:56
Paris Saint-Germain Teknik Direktörü Thomas Tuchel, beIN Sports'un Fransızca yayın yapan kanalına Neymar ile taraftarlar arasında yaşanan olaylara dair değerlendirme yaptı.

İşte Thomas Tuchel'in sözleri:

"Neymar konusu, hiçbir zaman çok basit olmadı. Taraftarlar, kendi düşüncelerini yansıtıyorlar ve bunu tamamen anlayışla karşılıyorum. Buna hakları var. Taraftarlar, kulüpleriyle gurur duyuyorlar. Ancak, taraftarlarımızın bir oyuncu hakkında 'Git' demesini hoş bulmuyorum.

Bu gerçeklikle baş etmemiz gerekiyor. Bunu Neymar'a da söyledim. Neymar'ın üzerine çok büyük bir baskı kurdular. Yine de bu baskıyla iyi başa çıkıyor."

"NEYMAR'IN AYRILMASINA KARŞIYIM"

"Neymar ile aramdaki ilişki hiçbir zaman değişmedi. Onun ayrılmak istediğini biliyorum. O da, benim bu isteğe karşı çıktığımı biliyor. Bana doğru zaman veya doğru karar gibi gelmedi. Ben bir teknik direktör olarak, elbette Neymar gibi bir oyuncuyu kaybetmek istemem.

Ancak, sonunda kararın bana ya da ona kalmadığını biliyorduk. Bu nedenle beraberce en iyi şekilde çalışmaya devam ettik."

"KARAR VERDİLER, NEYMAR OYNADI"

"Kulübün Neymar konusunda tavrı çok açık. Kalacağı kesinleşene kadar Neymar'ı oynatmak istemediler. Kesinleşince onu konsantre ettim ve oynatmaya başladık. O da bize çok yardımcı oldu. Takım arkadaşlarına da ona da bu konuyu sordum. Sonunda hep birlikte karar verdiler ve Neymar sahaya çıktı."

"NEYMAR'IN YANINDAYIM"

"Neymar çok iyi bir genç. Çok zor zamanlar geçirdi. Ona bir kez, "Benle olduğun müddetçe seni asla terk etmem ve yalnız bırakmam.' dedim. Yani, ben Neymar'ın yanındayım."
Tümü
TÜMÜ