Thomas: "MJ'in elini sıkmadığım için, ağır bir bedel ödedim"

Detroit Pistons efsanesi Isiah Thomas, Detroit 1991 Doğu Konferansı Finalleri sonrasında Michael Jordan ve Chicago Bulls ile el sıkışmadığı için, "ağır bir bedel ödediğini" söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Abone Ol
Thomas: 'MJ'in elini sıkmadığım için, ağır bir bedel ödedim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
28 Nisan 2020 12:31
Detroit Pistons efsanesi Isiah Thomas, Detroit 1991 Doğu Konferansı Finalleri sonrasında Michael Jordan ve Chicago Bulls ile el sıkışmadığı için, "ağır bir bedel ödediğini" söyledi.

"Bunun olması talihsiz bir durum" diyen Thomas, bir "duygu patlaması" nedeniyle 1992'de Dream Team'e seçilmediği için incinmiş kaldığını ekliyor.

Jordan, 1991'de 3. ve 4. maçlar arasında, "Pistons, şampiyonluğu haketmeyen bir takım. Bad Boys, basketbol için kötü." açıklamasını yapmıştı.

Thomas'ın açıklamaları, şu şekildeydi:

"Biz inişe geçiyorduk, Michael Jordan yükseliyordu. Ve yükselirken, bazı duygularınız olduğu gibi; şampiyon olarak inişe geçerken de belirli duygularınız olur. Geriye bakınca, tekrar tekrar yapma fırsatımız olsaydı, hepimizin farklı bir karar alacağını düşünüyorum."

"BÖYLE OLMUŞ OLMASI, TALİHSİZ..."


Serinin sonunda 21 sayılık bir farkla kazanan Bulls'a karşı, maçın bitimine 7.9 saniye kala Thomas'a göre Bill Laimbeer'ın emriyle Pistons, Bulls oyuncularının elini sıkmadan veya tebrik etmeden sahadan çıkmıştı.

"Bu karar için ağır bir bedel ödedim. Ve bu bedeli ödeyerek, bunun spor dünyası içinde olduğunu da anlayarak söylüyorum, o zamanda nasıl hissettiğimizi, duygusal durumumuzu ve sahadan nasıl çıktığımızı inceleyince, aslında dünyaya, kendimizi bu şekilde konumlandırmaya veya yansıtmaya çalışmadığımız bir şekilde bakmalarına neden olduğumuzu düşünüyorum. Bu yüzden böyle olmuş olması talihsiz bir durum."

"EĞER BİRİNİN ELİNİ SIKMADIĞIM İÇİN SEÇİLMEDİYSEM..."


Hall of Fame point guard, ayrıca Barselona Olimpiyatları'nda, 1992'deki Dream Team kadrosundan çıkarılmasında, Jordan'ın elini sıkmayı reddetmesinin bir faktör olduğuna inanıp inanmadığı da soruldu.

"O Dream Team'e seçilmiş olmam gerektiğini düşünüyordum. Ancak, seçilmemiştim. Bu beni incitmişti ve geriye dönüp baktığımda, eğer Dream Team'in bir parçası olmamam, bir duygu patlamasından ötürü birinin elini sıkmamam nedeniyle olmuşsa, bugün, beni geçmişte seçilemediğim zamandan daha büyük hayal kırıklığına uğratıyor."

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
TÜMÜ