Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Thomas: "Kupamı çaldınız, geri verin!"

NBA efsanesi Isiah Thomas, çalınmış olan 1984 NBA All-Star maçı MVP ödülünü, teklif sahiplerinin kullanımına sunmak için Dallas merkezli bir müzayede evi olan Heritage Auctions'a seslendi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA efsanesi Isiah Thomas, çalınmış olan 1984 NBA All-Star maçı MVP ödülünü, teklif sahiplerinin kullanımına sunmak için Dallas merkezli bir müzayede evi olan Heritage Auctions'a seslendi.

Thomas, ürünün satışa sunulmasından memnun değildi ve ganimetinin çalındığına dair tweet atarak, müzayede evinden ürünü kendisine iade etmesini istedi.

Thomas'a göre kupa, geçtiğimiz yıl efsanevi koç Gene Pingatore'un vefat ettiği gece Illinois'deki lisesinin kupa dolaplarından birinden çalınmıştı. Thomas, müzayede evini doğrudan kupayı çalmakla suçlamasa da, onlardan ürünü satmamalarını ve kendisine iade etmelerini istedi:

"Bu kupa, koçum Bay Pintagore'un öldüğü gece St. Joseph Lisesi'nden çalınmıştı. Kupamı çaldınız, lütfen geri verin!"

Şirket, bir soruşturmanın halihazırda devam etmekte olduğunu belirtmek için, Twitter üzerinden Thomas'a derhal yanıt verdi.

"Miras, bize gönderilen öğelerin gerçekliğini ve menşeini sağlamak için her boyuta ulaşmaktadır. Bay Thomas'ın endişelerini ve iddialarını oldukça ciddiye almaktayız."