Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Thomas: "Keşke Rodman'a daha çok yardım edebilseydik"

Detroit Pistons efsanesi Isiah Thomas, Dennis Rodman'a madde bağımlılığıyla mücadele ederken daha fazla yardım edemediği için üzgün olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com
Detroit Pistons efsanesi Isiah Thomas, Dennis Rodman'a madde bağımlılığıyla mücadele ederken daha fazla yardım edemediği için üzgün olduğunu söyledi.

Pistons ikonu Thomas, yeni içeceği Champagne Cheurlin'i tanıtmak için Pazartesi günü Michigan, Southfield'de göründü. Etkinlik boyunca, efsanevi point guard, eski takım arkadaşı Dennis Rodman'a istediği kadar yardım edemediğini açıkladı:

Mütevazi başlangıcından sonra, Rodman kendisini NBA'nin şimdiye kadar bildiği en büyük ribaundcılardan biri olarak kanıtladı. Ancak ligdeki kariyeri ilerledikçe, Rodman, Thomas'ı rahatsız eden bir gerçek olan alkol problemi de dahil olmak üzere birkaç kötü şeyle mücadele ediyordu.

"YARDIM ETMEK İSTEDİK, EDEMEDİK..."

Thomas, şu açıklamaları yaptı:

"Dennis'i tanıyan hepimiz, hiç içmeyen, hiç uyuşturucu kullanmayan bir adam olarak biliyorduk. Nazik, masum bir ruhtu. Yıllar boyunca onu izlerken, alkolü kötüye kullanmaya ve yaşadığı şeylere karşı savaş verirken, ona yardım etmek istedik ama yardım edemedik, çünkü artık beraber değildik."

Bad Boy Pistons ile Thomas ve Rodman iki NBA şampiyonluğu kazanmıştı (1989-1990). Dennis, bundan sonra iki sezonluğuna San Antonio Spurs'e katılmış, sonra da eksantrik yaşam tarzının en doruk noktasına ulaştığı Chicago Bulls'da yer almıştı.

"KOŞULSUZ SEVGİ ARIYORDU"

Artık takım arkadaşı olmasalar da, Thomas Rodman'ın mücadele ettiğini bildiğini anlattı:

"İzlemekte olduğumuz Dennis'e, bulunduğu yerlerin kendisine aradığı koşulsuz sevgiyi vermediğini biliyordum. Yardım için bir haykırışı vardı ve kimsenin yardım edemediğini hissediyordum."

Rodman'ın ilginç yaşam tarzı popüler olmuştu ve kıyafet seçimi de çoğu zaman bir tartışma konusuydu. Lakin Thomas, her zaman gerçek Dennis'i tanıyor gibi görünüyor.